KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakagami dvoustovku oslavil top10 výsledkem

Foto: LCR Honda MotoGP Team
Nakagami dvoustovku oslavil top10 výsledkem
14.09.2021
 

Japonec Nakagami v Aragonu startoval do dvoustého závodu GP, oslavil to top ten výsledkem, Alex Marquez závod nedokončil.


Japonský závodník Takaaki Nakagami se v nedělní Velké ceně Aragonie při svém 200. startu v GP umístil v první desítce. Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU předvedl své typické odhodlání a konzistenci a v přelomový den své kariéry v MotoGP skončil na druhém místě mezi motocykly Honda. Japonská hvězda, která loni na MotorLandu Aragon vybojovala pole position, opět prokázala své zalíbení v tomto okruhu, když zajela druhý nejrychlejší čas v zahřívacím tréninku. Po startu ze čtvrté řady se Takovi nepodařilo rychle odjet, jak by si přál, ale po celou dobu tvrdě bojoval a pět kol před koncem se protlačil do první desítky, aby si desátým místem zajistil další cenné body do světového šampionátu.
Druhý jezdec LCR Honda Teamu, Španěl Álex Márquez, prožil na MotorLandu těžký závodní den, když nedokončil nedělní Velkou cenu Aragonie. Jezdec týmu LCR Honda CASTROL vypadl v úvodním kole závodu MotoGP na severovýchodě Španělska a předčasně tak ukončil náročný víkend na domácí půdě. Španěl startoval ze čtrnáctého místa na startovním roštu a věděl, jak důležité je rychle odstartovat na okruhu, kde před dvanácti měsíci skončil na stupních vítězů. Když chtěl na začátku závodu dohnat pozice, dostal se Álex v páté zatáčce do kontaktu a spadl, ale co je nejdůležitější, z incidentu vyvázl bez zranění.

Takaaki Nakagami
„ Skončili jsme na 10. místě, závod byl velmi náročný, protože bylo velké teplo. Během závodu jsem byl dlouho za Eneou Bastianinim a bylo obtížné zajistit výkon přední pneumatiky. Ale během závodu jsem se snažil ze všech sil a během posledních čtyř kol jsme měli šanci dojet na osmé pozici. Bylo to s Fabiem Quartararem a Jorgem Martinem velmi těsné, ale nebyl jsem dostatečně blízko a neměl jsem šanci zaútočit nebo se pokusit je předjet. Každopádně jsme skončili na desátém místě, což není nejlepší výsledek, ale tento víkend jsme měli pozitivní pocity a budeme dál tvrdě pracovat. Těšíme se na další závod v Misanu, který je opravdu důležitý, protože je to pro tým domácí GP.“

Alex Marquez
„Dnes to bylo nešťastné, udělali jsme pár kroků během warm upu, ve kterém jsem se cítil dobře. V závodě se v prvním kole někdo přede mnou dotkl a přede mnou byl Taka, který brzdil, aby se tomu kontaktu vyhnul, ale bohužel jsem se nedokázal vyhnout kontaktu já s ním a jeho zadní pneumatikou. Byla to naprosto moje chyba a omlouvám se týmu, který dnes odvedli úžasnou práci, aby mi dal nejlepší motorku pro závod, takže mě to mrzí. Pozitivní je, že se za tři nebo čtyři dny vrátím na motorku, budu se snažit na tento víkend zapomenout, protože celkově to nebylo snadné. Těšíme se na Misano, kde se budeme snažit ještě víc.“
 


Další články sekce MotoGP