KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakagami nepojede ani v Austrálii

Foto: LCR Honda Team
Nakagami nepojede ani v Austrálii
11.10.2022
 

Takaaki Nakagami pokračuje v rekonvalescenci, vynechá také Grand Prix Austrálie.


Na doporučení lékařů vynechá Takaaki Nakagami 18. kolo mistrovství světa MotoGP 2022 na Phillip Islandu v Austrálii. Tetsuta Nagashima svého krajana opět zastoupí, protože Nakagami se zotavuje z operace, kterou podstoupil po Grand Prix Japonska.
Navzdory nešťastné havárii na GP Aragonie minulý měsíc Nakagami statečně startoval na domácí GP v Motegi. Vzhledem ke stavu jeho zranění ruky po závodě však bylo rozhodnuto, že potřebuje další operaci, která spočívala v transplantaci kůže, která mu měla pomoci uzavřít rány na 4. a 5. prstu. Nakagami vynechal thajskou GP a strávil několik dní v univerzitní nemocnici v Chibě, kde se zotavoval. Po ranní lékařské kontrole potvrdil šéfovi týmu LCR Honda IDEMITSU Luciu Cecchinellovi, že tento týden nebude závodit v GP Austrálie. Doufá, že se vrátí do závodní akce v GP Malajsie příští týden, ale příští pondělí bude muset absolvovat ještě jednu lékařskou kontrolu u specialisty. Na základě této rady se pak rozhodne, zda je možné, aby závodil v GP Malajsie.

Takaaki Nakagami
„Po GP Japonska jsem podstoupil další operaci prstů, které se den ode dne zlepšují, ale stále je trochu obtížné uchopit některé předměty. Cítím se dobře, necítím žádnou bolest, ale lékař mi doporučil, že musím ještě minimálně dva týdny odpočívat, což znamená, že vynechám GP Austrálie. Příští pondělí mě čeká další lékařská kontrola, aby mi vyndali stehy, a pak se rozhodne, jestli budu moci závodit v Malajsii. Mezitím přeji Nagashima sanu a mému týmu vše nejlepší na Phillip Islandu.“


Další články sekce MotoGP