KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakagami v testu devatenáctý

Foto: LCR Honda MotoGP
Nakagami v testu devatenáctý
12.11.2022
 

Takaaki Nakagami skončil v testu v závěru druhé desítky, přesto je spokojený. Poprvé u Cecchinela jezdil vítěz posledního závodu roku 2022, Alex Rins.


Takaaki Nakagami zahájil v úterý přípravu na mistrovství světa MotoGP 2023 na jednodenním oficiálním testování ve Valencii. Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU, který se minulý víkend na okruhu Ricardo Tormo působivě vrátil do akce, absolvoval nabitý program, během něhož testoval díly před novou sezonou. Taka - který v nedělním závodě zaznamenal bodované umístění - se vrátil na trať a najel celkem 64 kol, když zkoušel různé položky a nastavení, aby získal důležitá data. Den dokončil na celkovém 19. místě a nyní odletí zpět do Japonska na další operaci, aby se ujistil, že jeho pravá ruka bude ve špičkové kondici pro rok 2023. Nováčkem v týmu Lucia Cecchinelliho je španělský závodník Alex Rins. Ten na stroji LCR Honda CASTROL najezdil 91 kol a test zakončil na 20. pozici, a to s časem 1:31,228.

Takaaki Nakagami
„Byl to dlouhý den, hned od ranního tréninku jsme najeli poměrně hodně kol. Vlastně jsme testovali různé pakety a různé podvozky a zaměřili jsme se na elektronickou stránku. Tým odvedl opravdu skvělou práci od víkendu i v dnešním testu, takže ano, s dnešním výkonem jsem docela spokojený. Nyní tedy sezóna 2022 končí a já se vracím do Japonska, kde podstoupím další operaci pravé ruky, abych byl připraven a zotavil se na první test roku 2023 v Malajsii.“

Alex Rins
Je smluvně vázaný s továrnou Suzuki, proto se nemůže do konce roku vyjadřovat na práci u Hondy.
 


Další články sekce MotoGP