Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Nejlepší závod pro RNF v roce 2022

18.10.2022

Cal Crutchlow i Darryn Binder dokázali na Phillip Islandu bodovat.

Oproti sobotním očekáváním se v neděli ráno při zahřívacím tréninku MotoGP v Austrálii vrátil déšť. Přesto se krátce poté objevilo slunce a vysušilo trať pro fantastické závody na jezdci oblíbeném okruhu Phillip Island pro 18. kolo 2022. Napínavý závod na 27 kol nemohl být pro tým WithU Yamaha RNF MotoGP napínavější. Cal Crutchlow startoval z 17. pozice a v úvodních kolech ztratil několik pozic, aby se ve druhém kole ocitl zpět na 21. místě. Odtud se vydal na pochod závodním polem a sbíral jedno místo za druhým, až se ve 13. kole ocitl na bodovaných pozicích. Ve druhé polovině závodu se ještě více snažil, aby nakonec viděl šachovnicovou vlajku na 13. místě.
Darryn Binder klasicky startoval z 18. pozice, aby se již v úvodním kole posunul na 15. místo. Přestože v následujících kolech ztratil několik míst a ve 13. kole ho předjel týmový kolega, dokázal se držet Crutchlowa, udržet dobré tempo testovacího jezdce Yamahy a vybojoval další pozici. Nováček v MotoGP Binder nakonec projel cílem na 14. místě, což je letos potřetí, kdy se mu podařilo bodovat.

Cal Crutchlow
„Upřímně řečeno, jsem z výsledku trochu zklamaný, ale způsobil jsem si to sám, udělal jsem chybu při startu a propadl se skoro na poslední místo, takže jsem se musel vracet. Můj problém byl v prvním kole, neměl jsem zahřáté brzdy, dobře jsem odstartoval, vjel jsem do první zatáčky a najel do šířky, motorka se začala třást a já propadl dozadu. Se svým tempem v závodě jsem byl spokojený, prostě jsem si vybral cestu a předjel pár kluků. Kdybych jel s Johannem Zarcem a jel tak, jak bych měl jet tady, mohl jsem tam zůstat, protože jsem měl tempo. Cítil jsem se opravdu dobře, nejlépe za celý víkend, takže je to škoda pro výsledek, ale posledních pět kol jsem prostě neměl pneumatiky. Ale s motorkou jsem byl docela spokojený a cítil jsem se, že mám motorku pod kontrolou s časem, který jsem zajížděl. Teď jedeme do Malajsie a pokusíme se tam s Fabiem vyhrát, protože teď už se můžeme jen snažit vyhrát.“

Darryn Binder
„S dnešním závodem jsem opravdu spokojený. Jsem rád, že jsem si opět našel cestu k bodům. Závod se mi opravdu povedl. Byl jsem mezi dobrou společností, po většinu závodu za Calem. Odstup od prvního místa je nejtěsnější, jaký kdy byl, a to 14 sekund Mám pocit, že jsem tento víkend odvedl dobrou práci, zlepšoval jsem se v každém tréninku a dal dohromady silný závod. Jsem spokojený s tím, jak to dopadlo, je skvělé získat opět nějaké body a teď se těším na Malajsii.“