KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nevýrazné výsledky Hondy pokračují

Foto: Honda
Nevýrazné výsledky Hondy pokračují
14.03.2023
 

Po pěti dnech testování v MotoGP dělí duo týmu Repsol Honda 0,016 sekundy, oba piloti ale až ve druhé desíte.


V neděli v Portimau se oba jezdci týmu Repsol Honda zaměřili na útoky na čas, sprintové závody a vylepšování, Joan Mir končí testování na 13. místě a Marc Marquez je hned za ním na 14. místě.

Perfektní podmínky ukončily předsezónní testování MotoGP, když tým Repsol Honda dokončil svůj testovací program se zbytkem šampionátu v Portimau. Během dvou nabitých dnů se testovala řada položek a Joan Mir a Marc Marquez odjeli 289 kol. Adaptace Joana Mira na Hondu RC213V pokračovala a v neděli v Portugalsku zaznamenal výrazný pokrok vpřed, zejména pokud jde o jeho tempo na jedno kolo. Nejlepší čas 1'38,762 znamenal, že mistr světa MotoGP pro rok 2020 zakončil test jako 13. nejrychlejší jezdec a nejlepší stroj Honda. Mir, který byl schopen zaútočit na čas, mohl dále pochopit, kde se on i Honda potřebují nadále zlepšovat.

Na druhé straně garáže týmu Repsol Honda pokračoval v pilné práci Marc Marquez, jehož pozornost se přesunula od plného soustředění na vývoj k zahájení přípravy na nadcházející závodní víkend v Portugalsku. Osminásobný mistr světa dokončil svou první simulaci nového sprintového závodu nejdelší jízdou testu. Pád v první zatáčce v polovině posledního dne Marquezův celkový plán testování příliš nenarušil.

Mistrovství světa MotoGP nyní zahajuje závěrečnou přípravu před Grand Prix Portugalska, která se uskuteční 24. až 26. března, a začátkem nejdelší sezony MotoGP v historii, která čítá 21 Velkých cen.

Marc Marquez
„Dnes jsme měli nejlepší pocit z předsezonní přípravy, jelo se mi dobře a mohl jsem si vyzkoušet simulaci sprintového závodu. Při jízdě na delší trati jsem se mohl více soustředit na svůj jezdecký styl a pokračovat v jeho zlepšování. Náš rytmus nebyl špatný a dnes jsme více pracovali na tom, co přijde na GP Portugalska. Podařilo se nám udělat pár kroků, samozřejmě chcete víc. Nejdůležitější bylo, že jsem dnes měl zatím nejlepší pocit z motorky.“

Joan Mir
Dnes se nám podařilo udělat další pokrok v adaptaci na Hondu. Stále je toho hodně, co se musím naučit a čemu se přizpůsobit, protože je to stále nová motorka a některé aspekty pro mě ještě nejsou druhou přirozeností. Celkově to byl pokrok, ale samozřejmě jako jezdec chcete vždycky víc a víc. Do úvodních závodů jdeme s tím, že se chceme dál zlepšovat a zjistit, co je možné.“
 


Další články sekce MotoGP