KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nicky Hayden do Motorsports Hall of Fame

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Nicky Hayden do Motorsports Hall of Fame
07.10.2021
 

Zesnulý mistr světa z roku 2006 a legenda MotoGP je 269. členem americké Síně slávy motoristického sportu.


29. září, před závodem Red Bull Grand Prix of The Americas, byl tragicky zesnulý americký závodník Nicky Hayden uveden jako 269. odoba (pocta jeho slavnému číslu 69) do americké Síně slávy motoristického sportu - Motorsports Hall of Fame.

V roce 2015 byl Nicky Hayden uveden mezi Legendy MotoGP, o tři roky později, tedy rok po své smrti, byl Hayden uveden do motocyklové síně slávy AMA, ale až slavnostní ceremoniál v Síni slávy amerického motorsportu v roce 2021 uctil úspěchy Mistra světa MotoGP z roku 2006.

Haydenova rodina, Jennifer Haydenová, Tommy Hayden, Kathleen Haydenová, Roger Hayden, Rose Haydenová a Earl Hayden, se zúčastnila 33. výročních oslav uvedení do MSHFA, které se konaly v Pontiacu ve státě Michigan.

„Jménem celé motocyklové komunity blahopřejeme rodině Haydenových k tomuto prestižnímu uznání Nickyho úspěchů na závodní dráze i mimo ni,“ prohlásil Bill Savino, generální manažer zákaznické púodpory společnosti American Honda. Hayden dosáhl mnoha svých vítězství a titulů se značkou Honda, včetně nezapomenutelného titulu v královské třídě v roce 2006 s týmem Repsol Honda. „Kentucky Kid bude vždy zaujímat místo v našich srdcích, jako závodník, ale zejména jako člověk. Jsme rádi, že i Síň slávy uznává, jak výjimečný byl.“


Další články sekce MotoGP