KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odstartuje sezona MotoGP až v Jerezu?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Odstartuje sezona MotoGP až v Jerezu?
08.03.2020
 

Nově přijatá opatření v Itálii téměř znemožňují pořádání Grand Prix v Austinu, dá se tedy očekávat další změna kalendáře...


Dle nejnovějších informací je již téměř jisté, že ani v texaském Austinu se nedočkáme startu letošní sezony královské kubatury MotoGP. Zatímco v Austinu již byly zrušeny všechny akce, kde se sejde více jak 2500 diváků, v Itálii je situace ještě horší.

Nově přijatá opatření v Itálii totiž zakazují vycestovat všem italským občanům v oblastech postižených šířením koronaviru a to až do 3. dubna. Právě takové rozhodnutí ale téměř znemožňuje pořádání Grand Prix v Austinu.

MotoGP se tímto dostává do stejné situace jako v Kataru, kde pořádání závodů královské kubatury znemožnila skutečnost, že velká část týmového personálu včetně jezdců pocházejí právě z Itálie. I kdyby takové omezení trvalo pouze do 3. dubna, neměl by Rossi a další možnost nastoupit o pátečních tréninků ale do Austinu by se dokázal dopravit nejdříve na kvalifikační sobotu…

Dá se tedy očekávat další změna kalendáře, kdy bude s velkou pravděpodobností vyškrtnuta i Argentina, protože Dorně by se nevyplatilo všechen materiál odesílat za moře jen kvůli jedné Grand Prix.


Další články sekce MotoGP