KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oliveira: Letošní sezona bude maraton

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Oliveira: Letošní sezona bude maraton
03.07.2020
 

Portugalský závodník Miguel Oliveira očekává, že letošní sezona bude pro jezdce fyzicky velmi náročná.


Portugalský závodník Miguel Oliveira se stejně jako ostatní závodníci královské kubatury MotoGP připravuje na start letošní sezony, která vypukne již za dva týdny na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera.

Oliveira zároveň dodává, že letošní reorganizovaný kalendář bude pro samotné jezdce velkou výzvou, protože všech třináct závodů je natěsnáno do pouhých čtyř měsíců, takže se nedá počítat s velkým prostorem pro odpočinek anebo regeneraci případných zranění.

„Myslím si, že letošní sezona bude pro nás jezdce v podstatě jeden velký maraton. Máme spoustu závodů, které budou ve velmi krátkém čase. To bude samozřejmě velmi fyzicky náročné. Musíme si připravit i strategii na to, jak budeme regenerovat mezi závody. Bude důležitá především zdravá strava a dostatek prostoru pro regeneraci. Zároveň je ale skvělé, že budeme moci závodit, protože spousta jiných sportovců tu možnost nemá. Za to bych chtěl poděkovat Dorně i IRTA, dali do toho obrovské úsilí, aby to umožnili zrealizovat,“ řekl Miguel Oliveira.


Další články sekce MotoGP