Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.

Oliveira vyhrál doma

23.11.2020

Skvělý závěrečný víkend prožil doma v Portugalsku pilot Tech3 týmu, Miguel Oliveira, který po pole position vyhrál závěrečný závod sezony.

Vynikající závěrečný víkend sezony MotoGP prožil doma v Portugalsku pilot týmu Red Bull KTM Tech3, Miguel Oliveira. Portugalský pilot dokázal z pole position stylem start-cíl zvítězit v závěrečném závodě sezony královské kategorie MotoGP. Jeho týmovým kolegou pro Grand Prix Portugalska byl finský jezdec Mika Kallio, který nahradil s koronavirem bojujícího Ikera Lecuonu. Finský testovací jezdec KTM si závod užíval a jeho dobré pocity mu nepokazilo ani předposlední, 17. místo.

Miguel Oliveira
„Věděl jsem, že mám dobré tempo, ale jak jsem včera všem řekl, bude trochu nepředvídatelné, co se stane s pneumatikami po polovině závodu. Překvapivě jsem jezdil docela snadno 1:40.1, 1:40.2, aniž bych příliš riskoval, takže pneumatiky držely velmi dobře. Pět kol před koncem jsem opravdu začal přemýšlet o příliš mnoha věcech, a tak jsem se rozhodl zpomalit o pár desetin. Prostě jsem se snažil si to, co nejvíce užívat. Od toho okamžiku jsem chtěl, aby závod skončil dříve. Vedl jsem od startu do cíle, byla to pro mne dobrá zkušenost. Bavil jsem se na motorce. Cítil jsem na sebe trochu tlak, ale zvládl jsem to a to je nejdůležitější.“

Mika Kallio
„Bylo to těžké. Samozřejmě jsme věděli, že tato trať je docela náročná a musíte zde hodně pracovat s tělem. Vrátit se k závodění není snadné po fyzické stránce, ale podařilo se mi to, takže jsem z toho šťastný. Musím přiznat, že jsem si před víkendem myslel, že to zvládnu o něco lépe, ale nakonec to bylo maximum, co jsem v tuto chvíli mohl udělat. Ovšem jsem stále docela spokojený s tím, že jsem mohl jezdit celkem důsledná kola a opakovat stejné věci, stejnou rychlost, stejné časy na kolo a nedělat žádné chyby, což bylo opravdu důležité. Takže jsem s tím spokojen.“