KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa zatím o závodě v MotoGP nepřemýšlí

Foto: KTM / Gold and Goose
Pedrosa zatím o závodě v MotoGP nepřemýšlí
22.04.2020
 

Zatímco Jorge Lorenzo chce z pozice testovacího pilota nastoupit k závodu MotoGP, jeho krajan Dani Pedrosa podobné ambice nemá.


Španělský testovací jezdec Yamahy Jorge Lorenzo by rád v letošním roce nastoupil na okruhu Catalunya k závodu MotoGP, tedy pokud se pro něj najde nějaký vhodný termín. Zcela jiný pohled na případný návrat k závodění má jeho krajan a letitý soupeř, Dani Pedrosa. Ten v pozici testovacího pilota KTM pracuje na vývoji stroje RC16 a při rozhovoru pro DAZN uvedl, že případnému nasazení do některého závodu by muselo předcházet ujištění, že právě závod by byl přínosem pro zlepšení rakouského stroje královské kategorie.

Dani Pedrosa
„Závod MotoGP? Nevím. V tuto chvíli v podstatě musím říct ne. Ne proto, že jsou to závody, ale prostě to není v našem projektu. Pokud vezmeme v úvahu, že by to mohlo přinést zlepšený vývoj motocyklu, budeme o tom jednat. Grand Prix se velmi liší od testování. Při testování není tak důležité mít dobré časy, jako při tréninku na závod, na což se všichni soustředí o závodních víkendech.“
 


Další články sekce MotoGP