KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petronas před Silverstonem

Foto: Petronas Yamaha Sepang Racing Team
Petronas před Silverstonem
25.08.2021
 

První britská GP od roku 2019 pro Valentina Rossiho a debut Jakea Dixona v MotoGP, již tento víkend.


Po loňském zrušení kvůli pandemii Covid-19 se tento víkend do kalendáře MotoGP vrátí závod na britském okruhu Silverstone. Mezi startujícími nebude chybět Ital Valentino Rossi z týmu Petronas Yamaha Sepang Racing, ale ani domácí Jake Dixon, který na okruhu Silverstone bude debutovat v královské kategorii.

Rossi, který je u britských fanoušků vždy oblíbený, bude doufat, že jim ve své poslední sezoně předvede dobrou show. Ital v průběhu let nasbíral působivé statistiky: šest vítězství, 12 umístění na stupních vítězů a čtyři pole position v BritishGP. Poté, co v minulém závodě zaznamenal svůj dosud nejlepší výsledek sezony, bude Valentino doufat, že tato dobrá forma bude pokračovat i tento víkend, a že se mu podaří před britskými fanoušky zaznamenat další dobrý výsledek.

Dixon, který zastoupí Franca Morbidelliho, si tento víkend odbude svůj debut v MotoGP na domácí dráze. Britský okruh byl také dějištěm jeho debutu v Mistrovství světa, když se zde v roce 2017 zúčastnil závodu Moto2. Brit tento týden poprvé naskočí na motocykl Yamaha YZR-M1 a bude se těšit na zkušenosti, které během tří dnů získá.

Valentino Rossi
„Okruh Silverstone mám opravdu rád, je to skvělá trať a patří k mým oblíbeným. Je dlouhá a je na ní všechno: rychlé úseky, střední úseky a místy je velmi technická. Obvykle jsme tam docela silní, tak doufám, že tomu tak bude i letos, a doufám, že nám o víkendu vyjde počasí. Myslím, že předpověď počasí je momentálně dobrá, ale musíte tam být připraveni na všechno - může to začít suchem a skončit mokrem, nebo být mokro jen na některých místech. Moc se těším, až se tam o víkendu vrátím.“

Jake Dixon
„Tento víkend bude náročný, protože poprvé naskočím na velkém motocyklu do mé domácí GP, ale moc se na to těším. Závodit doma je vždycky vzrušující, ale letos to bude něco mimořádného. Domácí podpora je tam vždycky úžasná, miluji zdejší trať a myslím, že to bude skvělý zážitek. Mít tam velké publikum a znalost okruhu mi tento víkend opravdu pomůže, i když samozřejmě nehledám žádný konkrétní výsledek. Chystám se jen vyrazit a užít si to“
 


Další články sekce MotoGP