KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci: 2021 je poslední šance

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Petrucci: 2021 je poslední šance
05.12.2020
 

Danilo Petrucci si je dobře vědom toho, že sezona 2021 pro něj může být poslední příležitostí předvést v MotoGP dobré výsledky.


Po řadě let ve službách italské továrny Ducati přechází Danilo Petrucci pro sezonu 2021 k rakouské továrně KTM, kde osedlá satelitní motocykl v barvách týmu Tech 3. Jak Danilo v jednom z nedávných rozhovorů přiznal, jedná se možná o jeho poslední šanci, jak v MotoGP předvést dobrý výsledek.

„Na novou motorku už jsem zvědavý. Je škoda, že KTM ztratila nějaké výhody koncesních týmů, které obnášely třeba neomezené testování, i proto se na novou motorku posadím až v únoru. Předtím máme ale ještě naplánované nějaké práce ve větrném tunelu,“ řekl Danilo Petrucci.

Poté pokračoval slovy: „Po tolika letech změnit továrnu, to se vám v kariéře mockrát nestává. Myslím, že příští sezona pro mne bude rozhodující. V roce 2012 jsem v MotoGP začal jako nejmladší jezdec, o rok později jsem již byl třetí nejstarší. Myslím, že příští sezona bude mojí poslední šancí předvést dobrý výsledek. Pokud se mi příští rok nepodaří ukázat dobré výkony, myslím, že další příležitost již v MotoGP nedostanu.“ 


Další články sekce MotoGP