KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci k Ducati do WSBK?

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Petrucci k Ducati do WSBK?
14.05.2020
 

Dle zákulisních informací by Ducati ráda viděla Danila Petrucciho v roce 2021 ve svém superbikovém týmu, zatímco by jeho pozici mohl zaujmout Jack Miller.


Italský závodník Danilo Petrucci je jedním z jezdců, kterým na konci letošního roku vyprší aktuální smlouva. Jak již několikrát naznačily obě strany, případné prodloužení tohoto kontraktu bude závislé především na výsledcích, které Danilo v letošní sezoně předvede. To bude s ohledem na situaci minimálně obtížné…

Nyní však dle italských médií začínají prosakovat informace o tom, že Ducati by Petrucciho ráda přesunula do svého továrního týmu v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde by se pro rok 2021 mohl postavit po bok Scotta Reddinga. 

U týmu WSBK totiž již řadu let působí britský závodník Chaz Davies, který doposud vždy zaostával za svými silnějšími týmovými kolegy. Zároveň by si dle zákulisních informací hlavní sponzor týmu, italská společnost Aruba, splnila své přání mít v týmu alespoň jednoho italského závodníka.

Pokud by se tento tah stal skutečností, Ducati by si v továrním týmu MotoGP uvolnila místo pro Australana Jacka Millera.


Další články sekce MotoGP