KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci: KTM se neustále zlepšuje

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Petrucci: KTM se neustále zlepšuje
07.01.2021
 

Danilo Petrucci hodnotil progres KTM v posledních dvou letech a zároveň dodává, že z jeho pohledu je zatím téměř nemožné KTM porovnávat s Ducati.


Po řadě let u italské Ducati přestupuje Danilo Petrucci pro letošní sezonu královské kubatury MotoGP k rakouské KTM. Zde bude společně se španělským závodníkem Ikerem Lecuonou hájit barvy týmu Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala.

Jak nyní Petrucci v jednom z rozhovorů prozradil, očekává, že KTM bude v sezoně 2021 ještě konkurenceschopnější než v loňském roce. Zároveň ale italský jezdec dodává, že jakékoliv srovnávání s Ducati předtím, než se na motocyklu poprvé sveze, je téměř nemožné.

„Porovnávání Ducati s KTM je v této fázi velmi těžké, protože KTM jsem zatím mohl jen pozorovat. Samozřejmě jsem za nimi často na závodní trati jel a bylo znatelné, že v zatáčkách dokázali držet vyšší rychlost, než bylo možné na Ducati. Už v roce 2019 ukázali jezdci na KTM obrovský potenciál a v sezoně 2020 byly jejich výsledky ještě lepší, kdy byli od prvního závodu vepředu. Hned třetí závod dokázal nováček Binder vyhrát. I můj nový týmový kolega dokázal v loňské sezoně předvádět velmi dobré výkony,“ řekl Danilo Petrucci.


Další články sekce MotoGP