KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci: Marc nemá důvod měnit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Petrucci: Marc nemá důvod měnit
25.04.2020
 

Danilo Petrucci komentoval prodloužení kontraktu Marca Márqueze u Hondy na další čtyři sezony, které proběhlo ještě před odložením startu sezony.


Marc Márquez se rozhodl ještě před začátkem letošní sezony královské kubatury MotoGP prodloužit svůj aktuální kontrakt u továrního týmu Repsol Honda, a to na celé čtyři sezony. Tím tak vyvrátil jakékoliv spekulace o možném přestupu v následujících letech.

Nyní se k tomuto kroku vyjádřil jeho rival z továrního týmu italské Ducati – Danilo Petrucci. Jak samotný Petrucci přiznal, Marcovo rozhodnutí zcela chápe a sám by byl dle jeho slov hloupý, kdyby opouštěl tým s nejlepší motorkou na startovním roštu MotoGP.

„Myslím si, že Honda velmi dobře chápe Marcův potenciál, a proto se jej rozhodl udržet ve svých barvách na tak dlouhou dobu. Úspěšný tým není třeba měnit. Marc platil v posledních letech za nejsilnějšího jezdce, to stejné platí pro Hondu. Myslím, že Marc chce v následujících letech pokořit všechny rekordy, které mu doposud nepatří. Samozřejmě by bylo zajímavé ho vidět na jiné motorce, ale myslím si, že tím se teď Marc vůbec nezabývá. Zároveň nevím, která továrna by mu mohla nabídnout lepší podmínky, Marc má s Hondou skvělé vztahy a nemusí nic měnit,“ řekl Danilo Petrucci


Další články sekce MotoGP