KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci nadšený ze závodění na Suzuki

Foto: Suzuki
Petrucci nadšený ze závodění na Suzuki
04.10.2022
 

Ital Danilo Petrucci má za sebou další závod MotoGP své kariéry, tentokrát s motocyklem Suzuki GSX-RR.


Návrat MotoGP do Buriramu byl krutý, tribuny zaplnili nadšení fanoušci, ale velký závod zhatilo extrémní počasí. Před startem se přes okruh přehnala obrovská bouřka, která zpozdila start téměř o hodinu. Když se závod na 25 kol konečně rozjel, byl velký problém s viditelností a stříkající vodou, což bylo obzvláště těžké pro ty, kteří byli na startovním roštu úplně vzadu, jako například Alex Rins a Danilo Petrucci ze Suzuki Exctar týmu, kteří startovali z 10., resp. 24. místa.
Rins se v prvních kolech několikrát rozjel, když se snažil vyrovnat s podmínkami, ale do pátého kola se vyšplhal na bodované 15. místo. Po zbytek závodu se držel v těsném závěsu za soupeři před sebou, pečlivě si držel pozici a dával pozor na varování před omezením na trati. Cílovou čáru protnul na 13. místě, o zlomek sekundy za Francem Morbidellim, ale Ital si později připsal penalizaci, která Rinse posunula na 12. místo.
Petrucciho oblíbené podmínky jsou "čím mokřejší, tím lepší", ale ze zadní části startovního pole ho čekal velký boj. Nicméně náhradní jezdec dokázal závod dokončit na 20. místě a určitě si tuto zkušenost užil.

Alex Rins
„Závod byl trochu záludný a těžko zvládnutelný. Na trati bylo hodně stojaté vody, a když jste ve skupině s mnoha jezdci, tak bylo špatně vidět s tou sprškou, takže jsem se jen snažil zůstat čistý a v bezpečí. Není to skvělý výsledek, ale můj pocit na motorce vlastně nebyl špatný, zejména vzhledem k tomu, že jsme letos na mokré trati moc času neměli. Těším se na příští závod v Austrálii, Philip Island je skvělá trať na ježdění a doufám, že tam dosáhnu lepšího výsledku.“

Danilo Petrucci
„Především bych chtěl poděkovat celému týmu za pomoc a velké úsilí, které vynaložil. Bylo pro mě velkou pýchou jezdit na této motorce v tomto týmu, je to opravdu úžasná parta a dali do toho všechno, aby pro mě našli to nejlepší nastavení. Dnes jsem bojoval, protože jsem neměl žádný čas na mokré trati a bylo pro mě těžké jet najednou na mokru, ale uvolnil jsem se do závodu a snažil se dostat na body. To se nepodařilo a skončil jsem dvacátý, ale i tak jsem moc rád, že jsem tady byl a mohl závodit se Suzuki.“
 


Další články sekce MotoGP