KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Piloti Aprilie připraveni potvrdit zlepšení

Foto: Aprilia
Piloti Aprilie připraveni potvrdit zlepšení
12.05.2023
 

Továrna Aprilia před GP Francie hlásí, že Maverick a Alex jsou připraveni udělat poslední krok…


Na 4 190 metrů dlouhém okruhu Bugatti Circuit ve francouzském Le Mans se v roce 2023 uskuteční čtvrtý podnik sezony MotoGP a zároveň GP číslo 1000 v historii silničního motocyklového šampionátu. Jedná se o okruh s bohatou tradicí a šarmem, který při každém podniku umocňují početní fanoušci, s rozvržením zahrnujícím ostré brzdné úseky a zatáčky typu stop and go, často doprovázené proměnlivým počasím.
Aprilia Racing přijíždí do Le Mans s potvrzením nepochybně konkurenceschopného technického balíčku, který byl dále doladěn v den testování po GP Španělska v Jerez de la Frontera. Aleix a Maverick v úvodní části sezóny sklízeli mnohem méně, než by si zasloužili, a tento trend hodlají co nejdříve zvrátit.
V týmu RNF bude silně cítit absence Miguela Oliveiry, který byl nucen vynechat toto kolo po nešťastné havárii během závodu v Jerezu. Zastoupí ho testovací jezdec Aprilie Lorenzo Savadori, který přijede po boku Raúla Fernandeze, čerstvě po operaci, která řešila problémy s kompartment syndromem.

Aleix Espargaro
„V Jerezu jsme opět prokázali naši rychlost, ale také víme, co nám brání ji plně využít v závodě. Le Mans je poměrně specifický a obtížný okruh, ale jsem přesvědčen, že i zde máme potenciál být mezi lídry. Aprilia usilovně pracuje na dalším vývoji RS-GP. I při nedávných testech jsme našli určitá zlepšení. Nepotřebujeme nic drastického, protože motocykl už teď funguje velmi dobře, takže jde jen o pár drobností ve správných oblastech.“

Maverick Vinales
„Během prvních víkendů jsme opravdu tvrdě pracovali. Motorka měla mimořádně dobrý základ, snažili jsme se vylepšit slabá místa, a abych byl upřímný, z Jerezu jsem odjížděl s pocitem, že jsem udělal další krok vpřed. Není to snadné. Úroveň je tak vysoká, že stačí startovat o řadu vpředu nebo vzadu, aby se jel úplně jiný závod. Myslím, že nastal čas využít všeho, co jsme se doposud naučili.“
 


Další články sekce MotoGP