KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pit Beirer: Jako na horské dráze

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Pit Beirer: Jako na horské dráze
22.12.2019
 

Závodní ředitel rakouské KTM hodnotí sezonu 2019 pozitivně, i když přiznává, že to často bylo doslova jako na horské dráze.


Do hodnocení uplynulé sezony královské kubatury MotoGP se pustil i závodní ředitel rakouské továrny KTM, pan Pit Beirer. Jak tento muž přiznal, rok 2019 byl v podání KTM jako na horské dráze.

Zatímco s Polem Espargarem se podařilo dosáhnout řady dobrých výsledků, výsledky Johanna Zarca a jeho následný odchod rozhodně Beirer pozitivně nehodnotí.

„Byla to sezona plná vzestupů a pádů, doslova jako na horské dráze. Udělali jsme velký pokrok ve vývoji a tyto pokroky se také projevily na závodní trati. Za pomoci Daniho Pedrosy jsme také vyvíjeli novou motorku. Oliveira tuto techniku dostal v Rakousku a zajel osmé místo, o něco později na ní začal závodit i Pol Espargaró. Poté se na této motorce dokázal Zarco v Brně kvalifikovat do první řady, Pol zajel dobrý závod v Misanu, takže určitě se jedná o posun správným směrem. Pak zde bylo ale také zranění Pola nebo nečekaný odchod Johanna Zarca. Celkově je ale znát, že náš vývoj jde správným směrem,“ řekl Pit Beirer


Další články sekce MotoGP