KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Plán je navržen, vše odstartuje v Jerezu

Foto: Yamaha
Plán je navržen, vše odstartuje v Jerezu
08.05.2020
 

Silniční Grand Prix i superbikové WSBK již zná datum svého restartu, vše by mělo proběhnout ve španělském Jerezu.


Grand Prix Španělska 17.-19. července zahájí, resp. restartuje světovou silniční sezonu. Na tom se dohodl promotér šampionátu Dorna Sports, vláda Andalusie a zástupci okruhu v Jerezu. Nyní putuje žádost o svolení pořádat závody k španělské vládě, která rozhodne, zde se závody mohou pořádat. Pokud španělská vláda udělí svolení k závodům „za zavřenými dveřmi“, tedy bez diváků na okruhu, zažije Circuito de Jerez-Angel Nieto ve španělském Jerezu tři velkolepé týdny závodění.

Také druhý závod letošního MotoGP a třetí Moto3 a Moto2, by totiž měl proběhnout na okruhu v Jerezu. Bude se jednat o Grand Prix Andalusie a pojede se týden po španělské GP, tedy ve dnech 24.-26. července. Tím ovšem závodění v Jerezu neskončí, když hned další týden zde proběhne restart superbikového šampionátu. Druhé kolo WorldSBK je v Jerezu naplánované od 31. července do 2. srpna 2020.

Zároveň s oznámením restartu superbikového šampionátu bylo oficiálně potvrzeno, že závodní víkend v německém Oscherslebenu se letos konat nebude.
 


Další články sekce MotoGP