KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pódium pro Marqueze

Foto: Repsol
Pódium pro Marqueze
25.04.2016
 

Marc Marquez získal před domácími fanoušky pódiový výsledek v Grand Prix Španělska, jeho týmový kolega Dani Pedrosa naopak poprvé v Jerezu nevystoupil po závodě MotoGP na stupně vítězů.

 
Čtvrté kolo Mistrovství světa MotoGP skončil dobrým výsledkem pro jezdce týmu Repsol Honda. Marc Marquez se umístil na stupních vítězů, kam si došel pro pohár za třetí místo a Dani Pedrosa vše tvrdil čtvrtým místem. Oba jezdci tak získali důležité body do celkového pořadí.
 
V návaznosti na výsledek španělské Grand Prix, Marquez stále vede šampionát s 82 body, zatímco Pedrosa se vyšplhal o jednu pozici a je nyní čtvrtý s 40 body.
 
Marc Marquez
„Upřímně, dnes byl Valentino na jiné úrovni, jako jsem by já v Austin. Nejdůležitější je, že dnes jsme skončili v závodě třetí. Hodně jsem se poučil z minulého roku a nechtěl jsem udělat chybu. Od startu jsem se velmi soustředil a snažil jsem se dobře jezdit a zůstat s Jorge, ale můžu říci, že s vyššími teplotami tratě, o 11º C vyšší, než včera, pro mne bylo velmi těžké dobře ovládat přední pneumatiku. Téměř jsem několikrát havaroval, takže nakonec jsem zvolil před domácími fanoušky těžké rozhodnutí, tedy výhodně si zajistit 16 bodů, které budou dobré na konci velmi dlouhé sezony. Musíme mít trpělivost, hledat něco pro zrychlení naší motorky, něco, co nám umožní bojovat o vítězství.“
 
Dani Pedrosa
„Věděli jsme, že to bude těžký závod a získali jsme pozici, o které jsme věděli, že bude možná, protože celý víkend byli první tři jezdci rychlejší. Odstartoval jsem dobře, ale jízda na motorce byla v prvních kolech náročná. Pak jsem měl problémy s přední i zadní pneumatikou a rozhodl se soustředit na udržení své pozice. Jezdil jsem bezpečnou rychlosti tak, aby zadní pneumatika příliš rychle nebyla opotřebovaná. Viděl jsem, že se na mne tlačí Aleix, ale měl jsem ho pod kontrolou´, soustředil jsem se pouze na uchování pneumatiky. S blížícím se koncem, kdy již nebyl těsně za mnou, jsem se rozhodl opět zvýšit mé tempo. Byl jsem mu schopen definitivně ujet a dostat se blíže k Marcovi. Zítra máme test, ve kterém se budeme snažit pracovat na zlepšení pocitu na motocyklu.“


 


Další články sekce MotoGP