KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: KTM nebyla ve výhodě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: KTM nebyla ve výhodě
06.09.2020
 

Hervé Poncharal vylučuje spekulace, že KTM byla díky testům v Rakousku ve výhodě vůči ostatním továrnám.


Na rozdíl od ostatních týmů měla rakouská KTM na obou tratích, kde se jely poslední tři Grand Prix, tedy v Brně a na Red Bull Ringu, možnost testování. Právě tuto skutečnost řada konkurenčních týmů označuje jako jednu z příčin, proč byla najednou KTM v posledních třech Grand Prix tak silná.

Tento názor ale vylučuje manažer týmu Tech 3, pan Hervé Poncharal, dle jehož slov KTM udělala v průběhu letošní zimy jasný pokrok a bude silná i na následujících tratích v kalendáři, nikoliv jen v Brně a Rakousku.

„Je pravdou, že spousta lidí přisuzuje nedávný úspěch KTM především tomu, že na obou tratích testovali, to ale rozhodně není pravda. Nechci říkat, že to je lež, je pravdou, že jsme zde testovali, ale rozhodně to neznamenalo takovou výhodu, jak bylo prezentováno v médiích. Když jsme testovali v Rakousku s Danim a Polem, měl zde trať teplotu 9 stupňů a další den sněžilo. Tyto podmínky nám tedy rozhodně nijak nepomohly při nedávných Grand Prix, které se zde jely za letních teplot. Ano, testovali jsme i v Misanu, ale tam testovala i Ducati a Aprilie,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP