KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal o plánech pro letošní sezonu

Foto: KTM / Gold and Goose, zdroj: motogp.com
Poncharal o plánech pro letošní sezonu
07.05.2020
 

Šéf společnosti týmů IRTA, pan Herve Poncharal, nastiňuje, jak by mohla vypadat letošní silniční sezona.


V plné přípravě, resp. v plném plánování možností restartu sezony, je silniční Mistrovství světa motocyklů. Pan Herve Poncharal, šéf společnosti týmů IRTA, na stránkách motogp.com představil plány, které by mohly doprovodit letošní sezonu.

Herve Poncharal – šéf společnosti týmů IRTA
„Cíl červenec nebo srpen se zdá být stále myslitelnější, i když k dnešnímu dni nebylo nic podepsáno a rozhodnuto. Dorna Sports, FIM, MSMA a IRTA, jehož jsem prezidentem, tvoří sjednocenou skupinu, to je přesně síla našeho sportu. Neustále spolu komunikujeme. Carmelo Ezpeleta činí rozhodnutí, ale vždy to s námi konzultuje a naslouchá nám. Pokud existují nápady, které dokážou něco změnit, vezme je v úvahu. Tváří v tvář této hygienické situaci jsme si rychle uvědomili, že by bylo velmi obtížné mít v roce 2020 závody s diváky. Závody za zavřenými dveřmi se rychle staly nezbytnou podmínkou pro rozhovor se zeměmi a organizátory. Dává to smysl.
Samozřejmě se nám to nelíbí. Základem našeho sportu jsou fanoušci, veřejnost, příznivci, ale musíme se rozhodnout mezi žádnými závody a závody bez diváků… Je to naše práce, naše vášeň. Vše musí být provedeno tak, aby existovaly závody pro fanoušky, týmy, jezdce a televizi. Pokud je to možné se sníženým počtem zaměstnanců, zajistíme, aby byl tento stav dodržen. Pokud je to možné, pokusíme se uspořádat dvě Grand Prix na stejném okruhu. Mohli bychom velmi dobře zůstat na okruhu dva víkendy v řadě.
Vše se musí redukovat. Paddock v Evropě má obvykle 2500 až 3000 lidí. Pro závody za zavřenými dveřmi by to bylo asi 1100 až 1300 lidí. Zřejmě budeme testovat všechny před odjezdem a na okruhu nastavíme nějaký druh režimu. Vzhledem k tomu, že paddock bude méně zatížen, poskytneme jezdcům, nejen MotoGP, příležitost spát na místě v obytných automobilech. Pokusíme se také najít řešení, aby si nejbližší hotely mohl rezervovat personál paddocku. Tím bude zabráněno kontaktu s místním obyvatelstvem a jakékoli kontaminaci. Budeme se snažit co nejefektivněji připravit cestu pro vstup a odchod z okruhu, a co nejvíce omezit pohyb v paddocku. Ve všech případech chce Dorna, stejně jako všichni ostatní sportovci, přísně dodržovat všechna zdravotní opatření, aby se zabránilo šíření tohoto viru.
Jsme ve výjimečné situaci. Týmy již byly seznámené s ponížením personálu
[poznámka redakce: tovární tým MotoGP 40 lidí, privátní tým MotoGP 25 lidí a týmy Moto2 a Moto3 maximálně 12 lidí] Stejně tak dovolíme vstup pouze několika novinářům. Samozřejmě mohou existovat lidé, kteří nebudou mít štěstí, že nebyli vybráni... Doufám však, že týmy budou moci mít svého novináře k dispozici médiím. Není na mne, abych to rozhodl, ale pokud novináři nemohou přijet, naším úkolem bude poskytnout jim co nejvíce materiálu, a to i mezi jednotlivými závody.“
 


Další články sekce MotoGP