KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: S KTM do 2026

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: S KTM do 2026
17.12.2020
 

Hervé Poncharal prozradil, že již s KTM probíhají jednání o podpisu smlouvy na dalších 5 let.


Jak jsme vás již dříve informovali, Hervé Poncharal společně se svým týmem Tech 3 prodloužil aktuální smlouvu s Dornou a bude součástí startovního roštu královské kubatury MotoGP minimálně do konce sezony 2026.

 Zároveň ale doposud nebylo jasné, zda bude Tech 3 pokračovat ve spojení s rakouskou továrnou KTM nebo se poohlédne například po spolupráci se Suzuki. Nyní na toto téma hovořil samotný Poncharal, který avizoval, že s KTM již jednaní o dlouhodobém kontraktu.

„Stejně jako Gresini jsme podepsali novou smlouvu s Dornou, která nám garantuje místo v šampionátu do konce roku 2026. Jsem přesvědčen o tom, že budeme i nadále pokračovat s KTM, protože tam jsem našel svoji novou rodinu. Když jsme vyhráli poslední závod v Portimau, stál za mými zády šéf KTM Stefan Pierer a když Miguel protnul cílovou čáru, objal mne. Pak jsme se spolu na večeři po závodě bavili o budoucnosti a Stefan mi nabídl dlouhodobou spolupráci, já mu navrhl pět let a Stefan souhlasil. Očekávám tedy, že v následujících měsících podepíšeme smlouvu až do roku 2026,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP