KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pozitivní test - odstoupení z Grand Prix

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Pozitivní test - odstoupení z Grand Prix
01.05.2020
 

Dorna připravuje plán restartu sezony na Red Bull Ringu, největším rizikem by zde byl pozitivní test některého z členů týmu, protože by vedl k odstoupení ze závodu.


Dle nejnovějšího vývoje událostí je možné, že se i MotoGP po vzoru Formule 1 pokusí odstartovat sezonu 2020 již v závěru července, a to na rakouském Red Bull Ringu. Jak potvrdil Carmelo Ezpeleta, již se rýsují cesty, jak by bylo možné tuto Grand Prix uspořádat.

Již nyní je jasné, že taková Grand Prix by se jela za zavřenými dveřmi – tedy bez diváků, týmových hostů a celkově by byl personál týmů osekán na minimální množství potřebné pro závodění.

Dorna by se zároveň postarala o pravidelné testování veškerého personálu na závodní trati, a to před cestou, několikrát během víkendu a také po návratu domů. Právě tato skutečnost má ale jeden háček…

Pokud by totiž v průběhu víkendu byl u některého z členů týmu test pozitivní, musel by celý tým okamžitě do karantény. Do by fakticky znamenalo skutečnost, že by celý tým včetně jezdce ze závodního víkendu odstoupil. 

Zda se skutečně sezona rozjede touto cestou, je stále předmětem řady jednání a definitivní rozhodnutí by mohlo padnout během následujícího měsíce. 


Další články sekce MotoGP