KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení KTM Factory Racing

Foto: KTM
Představení KTM Factory Racing
26.01.2023
 

Dnes proběhlo další oficiální představení týmu MotoGP, tentokrát to byl tovární tým rakouské KTM.


Brad Binder bude již čtvrtý rok po sobě jedním z jezdců na KTM RC16, kteří se budou ucházet o úspěch v MotoGP. Sedmadvacetiletý Jihoafričan získal v roce 2020 první vítězství KTM v MotoGP v České republice a v roce 2022 byl nejlépe postaveným jezdcem KTM s 6. místem v hodnocení a pódiovými výsledky v úvodní Velké ceně roku (Katar) i v té poslední (Valencie). Binder, který je v rodině Red Bull KTM již devět sezón, je uznáván jako jeden z nejodhodlanějších a nejvýkonnějších závodníků na startovním roštu MotoGP.
K #33 se připojil Jack Miller. Nedávno osmadvacetiletý jezdec bude pilotovat KTM RC16 a pokusí se stát jediným jezdcem v současném poli MotoGP, který si připsal vítězství v GP se třemi různými značkami. Australan přináší do týmu devět sezón zkušeností a obrovský charakter, stejně jako rodokmen, který zahrnuje čtyři triumfy a 22 pódií v premiérové třídě.
Red Bull KTM Factory Racing stojí na vrcholu pyramidy silničních závodů KTM a struktury, která se vyznačuje účastí a zastoupením v každé divizi mistrovství světa a dalších šampionátů. Na vrcholové úrovni tohoto sportu oslavila KTM od roku 2017 sedm vítězství v MotoGP a zároveň zaznamenala 18 umístění na stupních vítězů a tři pole position. Stroje KTM RC4 zaznamenaly pět titulů a 80 vítězství v kategorii Moto3 od vzniku této kategorie v roce 2012 a technická základna motocyklu se zasloužila o postup rodících se talentů v Red Bull MotoGP Rookies Cupu, Northern Talent Cupu a Austrian Junior Cupu.

Brad Binder
„Už teď jsem měl pocit, že je to dlouhá okurková sezóna, takže jsem víc než nadšený, že se můžu vrátit na trať a začít znovu. Jsem ve třídě čtvrtým rokem a cítím, že v roce 2023 máme zatím největší šanci něco opravdu dokázat. Jsme připraveni vyrazit, takže hurá do Sepangu a uvidíme, co nám ty první dny přinesou.“

Jack Miller
„Dobré pocity Když se znovu spojíme s rodinou KTM, začíná to teď všechno vypadat docela 'opravdově'. O tomto okamžiku jsem přemýšlel už docela dlouho. Konečně uvidím barvy pro sezonu 2023, sebe v kombinéze a všechny přípravy na nadcházející sezónu. Je úžasné být zpátky tady v KTM a se všemi se potkávat. Je to taková malá zvláštní ochutnávka předtím, než se pustíme do akce v Malajsii.“
 


Další články sekce MotoGP