KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení Prima Pramac Racing

Foto: Prima Pramac Racing
Představení Prima Pramac Racing
26.01.2023
 

Prima Pramac Racing do nové sezony 2023 s novými a náročnými cíli.


Sezóna Prima Pramac Racing 2023 oficiálně začíná. Na startu mistrovství světa MotoGP se tým objeví již po dvaadvacáté v řadě, podruhé jako partner technické společnosti Prima Assicurazioni (titulárního sponzora týmu).
Nositeli červenofialové barvy týmu jsou již třetím rokem Johann Zarco a Jorge Martín. Francouz Zarco, dvojnásobný mistr světa ve třídě Moto2 a veterán dvou rozhodně působivých sezón, a Španěl Martín, mistr světa ve třídě Moto3 a mimořádný talent, který v posledních sezónách nasbíral řadu klíčových výsledků, jsou letos opět připraveni s novou Ducati Desmosedici GP23. Oba jezdci pojedou na "tovární" verzi Ducati Desmosedici GP.
S celkovým počtem osmi umístění na stupních vítězů a sedmi pole position v loňské sezóně připravují oba jezdci pro tým a všechny fanoušky skutečná překvapení. V sezóně 2023 totiž Prima Pramac Racing usiluje o umístění na prvních třech místech celkového pořadí a zaútočí na titul nejlepšího nezávislého týmu a nejlepšího nezávislého jezdce.

Johann Zarco
„Jsem velmi rád, že budu moci oblékat tyto barvy i v další sezóně. Máme skvělý tým, skvělou motorku... a s Jorgem si velmi dobře rozumíme. Řekl bych, že máme všechny předpoklady pro skvělou sezonu a možná - kdo ví? - že se nám podaří vyhrát.“

Jorge Martín
„Už se nemůžu dočkat, až se svým týmem opět vyrazíme do akce. Loňský rok byl výjimečný a provázely ho i velmi těžké chvíle, ale posloužil mi k růstu a posílení. Mám velké plány a skutečné ambice a vím, že společně s mým týmem můžeme dokázat velké věci. V Sepangu, až nasednu na svou Ducati, budu vědět, zda všechna ta tvrdá práce během zimní pauzy stála za to. Jsme připraveni Já jsem, připraven“
 


Další články sekce MotoGP