KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Přemýšlí Quartararo o odchodu od Yamahy?

Foto: Yamaha
Přemýšlí Quartararo o odchodu od Yamahy?
15.12.2021
 

Fabio Quartararo nebyl po testu v Jerezu spokojen s vývojem Yamahy, v Barceloně měla proběhnout schůzka se zástupci HRC.

„Neudělali jsme žádný krok. To je jisté. Doufám, že v Sepangu uspějeme. Protože tady jsme vyzkoušeli spoustu věcí, ale zlepšení jsem nezaznamenal,“ prohlásil Fabio Quartararo po testování v Jerezu, jež proběhlo po skončení poslední Grand Prix ve Valencii a odstartoval tak spekulace o jeho možném přestupu k jinému výrobci. Jak známo, Quartararo má smlouvu do konce sezony 2022. V průběhu roku tak bude vyjednávat o lepších podmínkách u Yamahy nebo o přestupu s konkurenčními výrobci. „Zlepšení není cítit. Motorka s novou kapotáží, ale vypadá o něco lépe. S novým podvozkem jsem nezaznamenal žádné zlepšení. Hledáme trochu větší přilnavost na zadním kole, ale rozhodně jsme ji nenašli,“

Podle zákulisních informací se v Barceloně uskutečnila schůzka mezi zástupci HRC a francouzským Mistrem světa MotoGP. Honda zřejmě není spokojená s výkonem Pola Espargara, kterému bude po sezoně 2022 končit smlouva a angažmá špičkového pilota s titulem šampióna královské kategorie by jistě byl logický krok. Sám Quartararo již dal najevo, že vážně uvažuje o přestupu, pokud se špatná forma z testu v Jerezu potvrdí i na předsezónním testu v Sepangu.


Další články sekce MotoGP