KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Příprava na restart silniční sezony

Foto: Honda
Příprava na restart silniční sezony
11.05.2020
 

Dorna Sports zveřejnila první plány, jak bude probíhat restart silničního Grand Prix.


19. a 27. července by mohl ve španělském Jerezu pokračovat silniční šampionát Grand Prix. Od jeho restartu jej dělí "pouze" schválení národní vlády Španělska, která musí pro pořádání uvolnit restrikce, které v zemi za pyrenejským pohořím zakazují jakýkoliv turistický pohyb občanům vně Španělska. Pro závody v Jerezu musí Dorna snížit počet personálu na 1100 až 1300. Proto budou tentokrát také chybět hosté týmu, lidé marketingu a komunikace týmů. Soukromý tým MotoGP musí být omezen na 25 osob, tovární tým na 40, ve třídách Moto3 a Moto2 je povoleno pouze dvanáct lidí na tým.

Vyloučeny z případné Grand Prix budou také zástupci médií, s výjimkou týmu Dorny pro televizní produkci a přibližně šesti fotografů nebo agentur, které dodají fotografie Dorně, týmům, některým médiím a dalším zákazníkům. Nyní je Dorna tlačena italskými a španělskými médii, aby limitující počet fotografů byl zaplněn především z pracovníků těchto dvou zemí, které tvoří převážnou část osazenstva paddocku.

Pokud jde o hygienické předpisy, budou podobná opatření, která se připravují pro start ostatních motoristických šampionátů. Samozřejmostí bude udržování dostatečné vzdálenosti, proto by týmy měly žít ve velkých rodinách a v ideálním případě by se neměl jejich personál setkávat s jiným personálem, ani při cestování, při jídle, v boxech a na hotelech. Společné fotografování, potřesení rukou. či objetí, je nežádoucí. Doporučuje se časté mytí rukou, desinfekce dveří v paddocku i boxech by měla probíhat co nejčastěji.

Dorna nyní horečně pracuje na systému závodů za zavřenými dveřmi. Týmům nižších kategorií bude poskytnuto více prostoru v boxech, aby nebylo několik týmů v jednom. Bude také zakázáno stavět obrovské hospitality. K občerstvení personálu musí postačit menší zařízení, tak, jak je týmy využíváno při zámořských závodech.

Každý, kdo bude mít během akce pozitivní test, bude ihned izolován a všichni, kdo se s ním setkají, se budou muset podrobit testu na koronavirus. Ještě doplňme, že každý, kdo bude chtít vstoupit do paddocku a jeho přilehlých prostorů, bude muset přijet s negativním testem, ne starším čtyř dní. Tento test si každý musí zaplatit sám. Každý den bude také při vstupu do paddocku všem měřena tělesná teplota.

Závěrem dodejme, že velmi podobná pravidla budou platit i pro restart superbikového šampionátu, který by měl proběhnou v Jerezu na přelomu července a srpna.
 


Další články sekce MotoGP