KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Proč byly 3 Grand Prix přímo zrušeny?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Proč byly 3 Grand Prix přímo zrušeny?
30.04.2020
 

Proč Dorna doposud závody jen přesouvala, ale v případě Assenu, Sachsenringu a KymiRingu je bez náhrady pro rok 2020 zrušila? Tento krok má hned několik důvodů.


Zatímco doposud se Dorna snažila většinu závodů pouze přesunout na náhradní termín nebo přesunout s poznámkou, že náhradní termín bude oznámen v průběhu následujících měsíců, včera oznámila nenávratné zrušení třech GP.

Jak jsme již informovali, jedná se o Grand Prix Holandska, Německa a Finska. Co bylo příčinou, že se Dorna nepokoušela hledat náhradní termín?

U Holandska a Německa je důvod společný – oba promotéři těchto závodů nesouhlasí s pořádáním závodů bez diváků, což celou situaci značně komplikuje, protože v obou zemích vydaly vlády zákaz pořádání velkých akcí do konce srpna. 

Zároveň klimatické podmínky v obou případech dovolují závodit v září, maximálně do poloviny října, což je druhý problém. To vše vedlo Dornu, která již tak počítá, že v těchto měsících bude v případě uvolnění situace plný téměř každý víkend, společně s promotéry těchto závodů ke zrušení.

Podobná situace panuje Finsku, tam vše ale ještě komplikuje skutečnost, že okruh doposud nebyl homologován. A právě kvůli homologaci by do země muselo přicestovat hned několik představitelů bezpečnostní komise, což je aktuálně nereálné.


Další články sekce MotoGP