KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Provizorní kalendář MotoGP 2023 potvrzen

Tisková zpráva FIM
Provizorní kalendář MotoGP 2023 potvrzen
01.10.2022
 

Předběžný kalendář mistrovství světa FIM MotoGP pro rok 2023 bude obsahovat více závodů a více zemí než kdykoli předtím - 21 závodů se pojede v 18 zemích.


Šampionát začíná v březnu v Portugalsku na Autodromo Internacional do Algarve a poté se šampionát přesune do Termas de Rio Hondo a Austinu v Texasu na GP Ameriky, kde sezona odstartuje ve velkém stylu. Odtud se závodníci vrátí do Jerezu, kde začne evropská etapa, kde je čeká spousta klasických závodů: Le Mans bude hostit 1000. velkou cenu a pak se paddock vrátí do Mugella, na Sachsenring a do Assenu.

Kazachstán bude mít premiéru v červenci před druhou přestávkou v polovině sezony, přičemž tato středoasijská země se stane 30. zemí, která bude hostit motocyklovou Grand Prix od roku 1949 - a Sokol International Racetrack bude 74. místem, kde se uskuteční závod královské kategorie.

Odtud se paddock vrátí na západ, kde se uskuteční GP Velké Británie a Rakouska, a poté se na září přesune nový termín GP Katalánska na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. Paddock se pak rozloučí s Evropou v Misanu před dalším letem, který začne v další nové zemi, čerstvě v roce 2023: Indie. Díky debutu na Buddh International Circuit se stane 75. místem, kde se závodilo v královské kategorii, a Indie se stane 31. zemí, která bude hostit motocyklovou Grand Prix.

Odtud paddock zamíří dále na východ do Japonska a klasického Motegi před volným víkendem, kdy se bude připravovat na trojitý závodní sérii. Vzhledem k tomu, že MotoGP pokračuje v úsilí o snížení uhlíkové stopy, Indie a Motegi znamenají začátek delšího pobytu v Asii - což výrazně snižuje potenciální kilometrový přesun paddocku. První trojitou sérií v Asii je Mandalika, Phillip Island a Buriram, před dalším volným víkendem na doplnění sil před závěrečnými třemi závody.

Sezonu zakončí napínavý trojitý závod: Z Malajsie začíná cesta zpět na západ, kde Katar hostí předposlední závod sezony pod světly reflektorů v Lusailu, který vítá tento sport zpět na Blízkém východě. Poté se na okruhu Ricardo Tormo, kde se koná klasická závěrečná fiesta roku, se vrátí šampionát do Evropy uzavře sezona 2023.

26. března Portugal Algarve International Circuit
02. dubna Republica Argentina Termas de Rio Hondo
16. dubna Americas Circuit of The Americas
30. dubna Spain Circuito de Jerez-Angel Nieto
14. května France Le Mans
11. června Italy Autodromo del Mugello
18. června Germany Sachsenring
25. června Netherlands TT Circuit Assen
09. června Kazakhstan Sokol International Racetrack **
06. srpna Great Britain Silverstone Circuit
20. srpna Austria Red Bull Ring-Spielberg
03. září Catalunya Barcelona-Catalunya
10. září San Marino e della Riviera di Rimini Misano World Circuit Marco Simoncelli
24. září India Buddh International Circuit **
01. října Japan Twin Ring Motegi
15. října Indonesia Mandalika International Street Circuit
22. října Australia Phillip Island
29. října Thailand Chang International Circuit
12. listopadu Malaysia Sepang International Circuit
19. listopadu Qatar Lusail International Circuit *
26. listopadu Comunitat Valenciana Comunitat Valenciana-Ricardo Tormo


Další články sekce MotoGP