KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První a druhé místo pro Mooney VR46 Racing

Foto: Mooney VR46 Racing Team
První a druhé místo pro Mooney VR46 Racing
02.05.2023
 

Testování po GP Španělska pro Bezzecchiho a Marinini skončilo ovládnutím výsledkové listiny.


Pár hodin po šachovnicové vlajce Grand Prix Španělska se jezdci týmu Mooney VR46 Racing vrátili na trať, aby absolvovali jeden den testování v Jerezu de la Frontera. Pod andaluským sluncem a na stroji Ducati Desmosedici GP zajeli Marco Bezzecchi a Luca Marini 1., resp. 2. čas na kolo v kombinovaném pořadí.
Marco Bezzecchi byl motivovaný k tomu, aby udělal krok vpřed při zvládání úvodních fází závodu, které jsou často rozhodující pro konečný výsledek. Absolvoval 64 kol a dosáhl nejrychlejšího času dne 1.36.574.
Pečlivá práce na více než deseti různých nastaveních a nejlepší čas 1.36,678, to byl výsledek testování pro Lucu Mariniho, po včerejším dobrém šestém místě (celkem během testování najezdil 81 kol). Cílem směrem k Le Mans, dalšímu plánovanému závodu, je bojovat o přední pozice se stejnou jistotou, jakou předvedl v USA.

Marco Bezzecchi
„Byl to test bez velkých věcí k vyzkoušení, který jsme věnovali některým nastavením Ohlins, která se mi zdají být dobrá. Každopádně bych je chtěl znovu vyzkoušet v normálních podmínkách na trati, protože tady je dnes po závodě opravdu hodně přilnavosti a je těžké to reálně zhodnotit. Celkově problémy z víkendu zůstaly, nebyli jsme schopni v tomto bodě udělat krok. V zatáčkách 4 a 8 se mi nedaří s motorkou zatáčet, ale potvrzuji, že závodní motorka se mi mezi nastaveními, která jsme během tří dnů testovali, líbila více, a to znamená, že jsme s týmem od pátku odvedli dobrou práci .“

Luca Marini
„Nakonec to byl jen test, ale vždy je příjemné vrátit se domů s dobrými pocity. Dnes ráno jsme začali silně, nenechali jsme se kondičně vyčerpat včerejším závodem. Najezdil jsem asi 30 letmých kol a vyzkoušel hodně startů. Bojuju se spojkou, musel jsem trénovat citlivost a pracoval jsem na tom. Ještě nejsem dokonalý, ale jsem spokojený s krokem vpřed, který, jak doufám, uplatním už v Le Mans.“
 


Další články sekce MotoGP