KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První dva body pro Raula Fernandeze

Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team
První dva body pro Raula Fernandeze
05.04.2023
 

Španělský jezdec Raul Fernandez v GP Argentiny získal své letošní první bodované umístění.


Při Gran Premio Michelin de la Republica Argentina panovaly smíšené povětrnostní podmínky: po mokré kvalifikaci následoval v sobotu suchý sprint závod. Nedělní hlavní závod byl však mokrou záležitostí, protože od rána do odpoledne mírně pršelo.
Přestože byl Fernandez po zranění Miguela Oliveiry tento týden v Termas de Rio Hondo jediným jezdcem týmu CryptoDATA RNF MotoGP, prokázal svou odolnost a odhodlání, když se na motocyklu Aprilia RS-GP v dešti probojoval až na 14. místo. Mladý Španěl využil mokrý warm up k nácviku výměny motocyklu a poté k získání jistoty v dešti. Do hlavního závodu na 25 kol startoval z P13, bohužel se v prvním sektoru ocitl až na 15. pozici a dokonce se ho dotkl Brad Binder, když vítěz sprintového závodu havaroval, ale Fernandez se držel při zemi. Už po několika kolech musel odevzdat další místo, ale od té doby začal získávat sebevědomí a krok za krokem doháněl ztrátu.
Po osmi kolech se opět přiblížil ke skupině pronásledovatelů, v níž byli jeho značkoví kolegové Maverick Viñales a Aleix Espargaro, a probojoval se zpět na bodované pozice. Pět kol před koncem předjel kolegu z Aprilie Espargara na P14 a zajistil si první mistrovské body v sezoně.

Raul Fernandez
„Byl to těžký den. Jsem šťastný, protože jsem v závěru bojoval s kluky z továrny, ale zároveň cítím frustraci, protože jsem byl na posledních místech. Na Aprilii jsme tu byli tři různí jezdci s různými styly a nastavením motocyklu, ale všichni se stejným výsledkem. Myslím, že naše motorka je konkurenceschopná a já jsem s RS-GP spokojený, ale charakteristika motorky je v některých momentech dost agresivní a to je něco, co musíme pochopit a také, co se musím naučit. Dobře jsem odstartoval, pak jsem byl blízko pádu, když se mě Brad Binder dotkl a já trochu ztratil půdu pod nohama. Ale vrátil jsem se, nicméně předjíždět bylo dost nemožné. Máme dobrý motor a rychlost, ale v některých místech nemáme dostatečnou přilnavost. Spolupráce s Aprilií se mi líbí a do budoucna budeme společně pracovat na zlepšení.“


Další články sekce MotoGP