KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Puig: Bradl umí být rychlý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Puig: Bradl umí být rychlý
19.12.2020
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda je spokojený s progresem Stefana Bradla, který v celé letošní sezoně nahrazoval zraněného Marca Márqueze.


Po zranění Marca Márqueze hned v prvním závodě letošní sezony musel tovární tým Repsol Honda hledat náhradního jezdce, který by doplnil prázdný motocykl vedle mladších z bratrů Márquezových.

Jak je dobře známo, volba nakonec padla na oficiálního testovacího jezdce Hondy, kterým je již řadu let německý závodník Stefan Bradl. I když na takový start Bradl nebyl připraven, podával dle týmového manažera Alberta Puiga dobré výkony.

„Letošní sezona byla náročná a určitě bych chtěl poděkovat Stefanovi. Původně měl být pouze naším testovacím jezdcem, ale pak se z něj nečekaně stal stabilní jezdec. Během dvou až tří měsíců se dokázal kompletně přenastavit. Po velkém množství kol, které odjel, jsme mohli pozorovat, že má stále dobrou rychlost. Stejně jako Alex dokázal, že když má dostatek času na adaptaci, tak je rychlý a to je pro nás velmi důležité,“ řekl Alberto Puig.


Další články sekce MotoGP