KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Puig: Lorenzo nás obešel

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Puig: Lorenzo nás obešel
13.02.2020
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda přiznal, že Jorge Lorenzo odcházel s tím, že již jeho fyzický stav závodění neumožňuje, poté ale podepsal u Yamahy.


Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Alberto Puig, se během testů v malajském Sepangu vyjádřil také k situaci týkající se Jorge Lorenza. Jak je totiž dobře známo, Jorge Hondu na podzim požádal o předčasné ukončení smlouvy kvůli tomu, že mu jeho zdravotní stav neumožňuje další závodění.

Poté se ale Lorenzo v průběhu zimy dohodl s Yamahou, u které nyní zastává roli oficiálního testovacího jezdce a již naskočil k prvním testům v malajském Sepangu. To samozřejmě pro Hondu není ze strany Lorenza zcela ideální chování…

„Měli jsme s Lorenzem dvouletou smlouvu do konce roku 2020, my jsme tuto smlouvu neukončili. Ale když za vámi přijde jezdce a řekne, že chce kvůli svému zdravotnímu stavu tuto smlouvu ukončit, protože nechce podstupovat riziko dalšího zhoršení jeho fyzického stavu, akceptujete to. Když jezdec nechce jezdit, nemůžete ho nutit, proto jsme tuto smlouvu ukončili. Když se pak ale z nějakého důvodu rozhodne, že chce pokračovat, co s tím naděláte… Za mne je hlavní, že Honda se v této věci zachovala korektně a respektuji to, že jezdec může v nějaké chvíli změnit názor,“ řekl Alberto Puig.


Další články sekce MotoGP