KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Quartararo – titulem se nebudu stresovat

Foto: Yamaha
Quartararo – titulem se nebudu stresovat
03.11.2022
 

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli se opět představí v posledním kole sezony 2022 MotoGP, které se koná tento víkend na okruhu Circuito de la Comunitat Valenciana - Ricardo Tormo.


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se vydal do španělské Valencie, aby zde o víkendu zakončil sezónu 2022 MotoGP velkým finálovým závodem Gran Premio de la Comunitat Valenciana. Fabio Quartararo má před sebou těžký úkol. Na první místo v pořadí jezdců mu chybí překonat 23bodovou ztrátu, což znamená, že šampionát může vyhrát pouze v případě, že skončí první a jeho hlavní soupeř nezíská žádné body. Francouz je však odhodlán i přesto vynaložit stoprocentní úsilí. Mistr světa MotoGP z roku 2021 zde již v roce 2019 získal druhé místo (jeho nejlepší výsledek ve Valencii) a doufá, že tento víkend bude ještě o něco lepší.
Franco Morbidelli je po silném víkendu v Sepangu také připraven na španělskou výzvu. Doufá, že v posledním kole bude pokračovat ve svém progresu a uzavře sezónu 2022 svým dosud nejlepším výkonem. Ital je na okruhu Ricarda Torma konkurenceschopný a na valencijské pódium zavítal již několikrát. V roce 2016 si zajistil třetí místo a v roce 2017 druhé místo ve třídě Moto2 a v premiérové třídě si v roce 2020 dojel pro skvělé vítězství ve druhém závodě ve Valencii.

Fabio Quartararo
„V Malajsii jsme měli dobrý závod. Opravdu jsem si to užil a bylo příjemné být opět na stupních vítězů. Vyhrát šampionát teď bude velmi těžké. Samozřejmě ze sebe vydám 100% jako vždy, ale nebudu se příliš stresovat mistrovským titulem. Je to poslední GP sezony a já si ji chci užít a zakončit ji dobrým výsledkem.“

Franco Morbidelli
„Celkově jsme v Malajsii prožili dobrý víkend. Byla škoda, že mě penalizace dlouhého kola srazila zpět, protože moje tempo bylo dobré. To mně i mému týmu dodalo další sílu pro tento víkend ve Valencii. Není to však snadná trať a ve skutečnosti je úplně jiná než Sepang. Ale budeme se snažit udělat vše pro to, abychom udrželi pozitivní trend a zakončili sezónu na vysoké úrovni.“
 


Další články sekce MotoGP