KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Quartararo: máma málem dostala infarkt

Foto: Yamaha
Quartararo: máma málem dostala infarkt
30.09.2021
 

Monster Energy Yamaha MotoGP se vrací do Texasu na Grand Prix of the Americas.


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP cestuje do Ameriky na 16. Grand Prix v kalendáři MotoGP pro rok 2021. Fabio Quartararo a Franco Morbidelli se těší, že poprvé od dubna 2019 opět pojedou na okruhu Circuit of The Americas (COTA). Po pozitivních výsledcích testu MotoGP na okruhu v Misanu minulý týden jsou oba piloti továrního týmu plně motivováni usilovat o špičkové výsledky.
Hned ve svém prvním roce návštěvy COTA, v roce 2015, Francouz Quartararo hned získal druhé místo ve třídě Moto3, což bylo jeho dosud jediné pódium na této trati. Na motocyklu MotoGP jel v Austinu jen jednou, a to v dubnu 2019, kdy obsadil sedmé místo. Díky zkušenostem, které od té doby na motocyklu M1 získal, je přesvědčen, že i tentokrát může bojovat o nejvyšší příčky.
Morbidelli považuje za štěstí, že se mu vyhnula zranění po několika pádech v testu v Misanu minulý týden. Následující dny volna mu poskytly čas na načerpání nových sil a těší se, až si vyzkouší tovární YZR-M1 na další trati a naváže na pozitivní způsob, jakým testování zakončil. Ital, který je vždy připraven na výzvy, je fanouškem záludné tratě v Austinu a očekává, že na ní bude zajíždět dobrá kola. Mezi jeho nejlepší výsledky patří vítězství v roce 2017 ve třídě Moto2 a páté místo, které získal s Yamahou v premiérové třídě v roce 2019.

Fabio Quartararo
„Závodní víkend v Austinu začínáme s náskokem 48 bodů a poté nás čekají ještě tři závody, takže moje mentalita zůstává stejná jako v Misanu. Původně bylo mým cílem nemyslet na šampionát až do GP San Marina, ale rozhodl jsem se, že budu pokračovat stále stejně. Myslím, že je to pro mě správná věc, tedy bojovat o vítězství, pokud to půjde. V Misanu z toho málem dostala máma infarkt a táta si to určitě hodně užil. Už na začátku roku jsem měl myšlenku, že "bez ohledu na to, jestli bojuju o titul, nebo ne, chci vyhrát". Tak tomu bylo i v Misanu a chci, aby to tak zůstalo.“

Franco Morbidelli
„V Austinu se mi jezdí dobře. Je to trať, která je náročná a obtížná, ale já ji mám opravdu rád. V roce 2019, kdy jsme tam jeli naposledy s MotoGP, jsem tam dosáhl dobrého výsledku. Doufám, že se mi tam podaří zlepšit pocit s motorkou a celkově zlepšit svůj výkon. Během testu v Misanu jsme udělali opravdu dobrý krok. Už v posledním kole druhého dne jsem měl rozhodně větší cit než v prvních kolech prvního dne. To už je pozitivní. Jdeme kupředu a snažíme se co nejrychleji zlepšovat.“
 


Další články sekce MotoGP