KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Quartararo: Motorka je velký posun

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Quartararo: Motorka je velký posun
24.05.2020
 

Fabio Quartararo komentoval progres, který vidí mezi loňskou satelitní a letošní tovární motorkou od Yamahy.


Zatímco v loňském roce měl francouzský závodník Fabio Quartararo k dispozici pouze satelitní motocykl, pro letošní sezonu má od Yamahy k dispozici tovární stroj. Jak samotný Fabio potvrdil, již při předsezónních testech bylo znát, o jaký posun se jedná.

I s ohledem na výsledky předsezónních testů vyhlíží Quartararo na restart letošní sezony velmi netrpělivě, protože očekává výrazné zlepšení výsledků oproti předchozí sezoně. Zároveň ale dodává, že očekávání od roku 2021, kdy bude součástí továrního týmu, jsou ještě vyšší.  

„Letos je to mnohem lepší, protože mám oficiální tovární motorku. Zatím jsem měl pouhých pět testovacích dní, kde jsem měl prostor tento stroj vyzkoušet, takže je těžké dělat nějaké prognózy. Zároveň jsem při testech neměl ten nejnovější motor, ale jasně jsem cítil, ve kterých oblastech je motorka lepší. Vše se neustále posouvá dopředu, což je důležité i z pohledu roku 2021. Při testech jsem měl ale dobrou rychlost na více kol, nejen na jedno rychlé, jako v loňském roce. Při jízdě na 20 kol jsem byl například o pět desetin rychlejší, což znamená, že jsem byl schopen jezdit konstantně rychle,“ řekl Fabio Quartararo.


Další články sekce MotoGP