Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Quartararo na vítězství nedosáhl

07.11.2022

Francouz Fabio Quartararo potřeboval v posledním závodě zvítězit, ale nakonec nezískal ani pódium, Ital Franco Morbidelli dojel ve Valencii desátý.

Fabio Quartararo, pilot týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, svedl v Gran Premio de la Comunitat Valenciana heroický boj, po kterém v závodě obsadil čtvrté místo a sezónu zakončil jako více než důstojný vicemistr MotoGP 2022. Franco Morbidelli svému týmovému kolegovi pomohl tím, že v posledních kolech na Quartararova soupeře o titul vyvinul tlak. Závěrečný závod dokončil na desátém místě.

Fabio Quartararo
„Byl to náročný závod, zejména pro levou stranu pneumatiky, ale vydal jsem ze sebe 100%. Na boj o stupně vítězů nebo vítězství to nestačilo. Dnes bylo větší horko než v předchozích dnech a levá strana mé přední pneumatiky úplně změkla. V tu chvíli jsem závod prohrál. Jsem trochu zklamaný, ale gratuluji Peccovi k zisku titulu. Teď už se jen nemůžu dočkat, až vyzkouším naši novou motorku. Nejdřív ale musíme dnes večer slavit. Pak nás v úterý čeká ten velmi důležitý test pro rok 2023 a já jsem samozřejmě velmi motivovaný, protože se týká naší budoucí motorky.“

Franco Morbidelli
„Byl to dobrý závod. Byla to dobrá regenerace Hodně se bojovalo a hodně se předjíždělo. Dobře jsem se vrátil poté, co jsem na začátku příliš ztratil. Nyní je chvíle, kdy se můžeme zamyslet nad sezónou. Musím poděkovat svému personálu a svému týmu, protože se všichni tvrdě snažili. Když jsem jel a věděl, že je těžké vytěžit z motorky potenciál, zůstali mi nablízku, vždy mě podporovali. Vždycky ve mě věřili a já jsem vždycky věřil jim. Pracují a nepřestávali pracovat na odstranění nedostatků motorky. Jsme v tom všichni společně. Jsem rád, že nyní mohu z motorky vytěžit rychlost a že se mohu z hladkého jezdce stát agresivním jezdcem. Těší mě i atmosféra v týmu. Byla to náročná sezóna, ale se šťastným koncem.“