Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Quartararo přišel o vedení

17.10.2022

Francouz Fabia Quartararo havaroval v GP Austrálie a po nedokončeném závodě přišel o vedení v celkové klasifikaci.

Grand Prix Austrálie se vyvíjela jako neuvěřitelný boj o vedení pro všechny uchazeče o titul, ale pro Fabia Quartararo z Monster Energy Yamaha MotoGP náhle skončila. Ve třetím kole chyboval v nově pojmenované zatáčce „Jacka Millera“ a propadl se na 22. místo. Stále bojoval, ale pád v 11. kole ukončil jeho naděje na body. Franco Morbidelli využil závod na 27 kol k vyzkoušení nových změn v nastavení. Startoval z 23. pozice a vyšplhal se až na 19. místo, než jeho závod předčasně ukončila havárie ve 22. kole.

Fabia Quartararo
„Ve čtvrté zatáčce jsem měl velké problémy kvůli větru. Chybu jsem tam udělal už na začátku závodu. Po druhé chybě jsem se snažil tlačit. Byl jsem dost vzadu. Podařilo se mi předjet několik jezdců, ale pak jsem ve druhé zatáčce příliš tlačil. Udělal jsem chybu. Uvidíme, jak zvládneme další závody. Myslím, že Malajsie je pro nás dobrá trať. Líbí se mi, tak uvidíme, jak se nám tam povede. Šampionát se od Sachsenringu hodně změnil, a to znamená, že se to může změnit i pro nás v posledních dvou GP. Cítím, že můžeme udělat dva skvělé poslední závody. Musíme být soustředění, dobře pracovat a pak se uvidí. Do Malajsie jedeme s plnou motivací Chci si tyto dva poslední závody užít, to bude nejdůležitější, protože když si závody užívám, vím, že můžeme jezdit rychle.“

Franco Morbidelli
„Bohužel jsem v závodě havaroval. Startoval jsem z velké dálky a snažil jsem se získat zpět některé pozice. Když jsem jel sám, neměl jsem rychlost. Naopak když jsem jel za ostatními, cítil jsem dobrý potenciál. Celkově to byl těžký víkend, ale v některých momentech jsme viděli dobré věci, jako například ve 4. tréninku, kdy jsem byl rychlý. Takže budeme dál pracovat a budovat, aby tyto momenty trvaly déle. Tady jsem se snažil dát vše dohromady, ale zkusíme to znovu v Malajsii.“