KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Quartararo třetím v jerezkém testu

Foto: Yamaha
Quartararo třetím v jerezkém testu
02.05.2023
 

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli z týmu Monster Energy Yamaha MotoGP se v pondělí vrátili na okruh Circuito de Jerez - Ángel Nieto, kde se konal jednodenní oficiální IRTA test. Den dokončili na 3., resp. 16. místě.


Fabio Quartararo a Franco Morbidelli, poloti týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, využili osmihodinový testovací čas na okruhu Circuito de Jerez - Ángel Nieto k vyhodnocení aktualizovaných aerodynamických prvků a také nového výfuku. Trénink dokončili na 3., resp. 16. místě.
Quartararo měl ráno velkou motivaci vrátit se do akce. Prokázal svou pracovní morálku a během dne najel celkem 88 kol, aby splnil svůj nabitý testovací plán. Francouz udělal krok kupředu a zajel několik prozatímních nejrychlejších časů dne. Jeho čas 1'36,725, dosažený v 60. kole, ho udržel na prvním místě až do 1,5 hodiny před koncem tréninku. Den zakončil na třetím místě, 0,151 s od prvního.
Stejně jako jeho týmový kolega měl i Morbidelli nabitý program, protože chtěl naplno využít dalšího času na trati v Andalusii. Ital absolvoval mnoho krátkých jízd, aby porovnal různé položky a nastavení s jediným cílem - zvýšit výkonnost pro zbývající závody. Jeho nejrychlejší čas 1'37,543, který zajel v 32/80 kole, mu zajistil 16. místo v celkové tabulce, 0,969 sekundy od prvního místa.

Fabio Quartararo
„Vyzkoušel jsem nový výfuk. Zpětná vazba je dobrá. Hluk na motorce se dost změnil. Vyzkoušel jsem také nový podvozek. Pracujeme stejným směrem, ale ještě musíme zjistit, který byl lepší, protože byly podobné. Zkoušeli jsme různé aerodynamické doplňky a různá křídla. Snažíme se pochopit, které z nich je pro nás nejlepší. Dvě kola jsem se snažil útočit na rychlý čas. Ideální čas na kolo byl docela dobrý. Naše tempo bylo dnes úžasné, ale v útoku na čas nebyl žádný obrovský rozdíl, takže se to snažíme zlepšit.“

Franco Morbidelli
„Byl to náročný test a vyzkoušeli jsme mnoho věcí. Sbírali jsme údaje o aerodynamickém chování. U těchto částí šlo spíše o směr, kterým jsme se vydali, a řekl bych, že jsme našli něco zajímavého. Pak jsme zkoušeli další věci, ale rozdíly nebyly tak velké. Některé věci fungovaly v jedné oblasti, ale v jiné ne tak dobře. Ale naši inženýři pracují dobře. Musíme se v tom dál vrtat.“
 


Další články sekce MotoGP