Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.

Razali: byla to nečekaná sezona

16.12.2020

Malajský tým Petronas Yamaha SRT patřil v roce 2020 mezi nejlepší formace MotoGP.

Tým Petronas Yamaha SRT patřil v roce 2020 k velmi výrazným formacím šampionátu MotoGP. Malajský tým, vedený panem Razlanem Razalim, úchvatně vstoupil do sezony, když Fabio Quartararo vyhrál první dva závody. Přestože v následujících závodech ztratil šanci na celkový triumf, byla to pro tým sezona pozitivní, ale to i zásluhou Vicemistra světa Franca Morbidelliho, který si připsal tři vítězené závody. Tým Petronas Yamaha SRT nakonec při bilancování roku 2020 může do své historie připsal šest vítězství, osm pódií, šest pole position, ale i nejlepšího jezdce a tým v hodnocení satelitních týmů, stejně jako pozici celkově druhého nejlepšího týmu MotoGP, když nestačil pouze na tovární formaci Suzuki.

Razlan Razali – majitel týmu
„Sezona byla nečekaná. Byla to horská dráha, stejně jako okruh Portimão Letos jsme začali skvělé, jako v naší první sezoně v roce 2019, kdy jsme dosáhli řady pole position a několika pódií, což už bylo nad naše očekávání. Naším letošním cílem bylo pokusit se získat první vítězství a stát se prvním týmem Yamahy, což se za posledních 20 let satelitnímu týmu nepodařilo. Chtěli jsme toho dosáhnout pro fanoušky, kteří nemohli být na závodech, pro tým a samozřejmě pro Yamahu. Ještě lepší je, že Fabio Quartararo vyhrál v Jerezu dva závody v řadě Poté se z toho stala jízda na horské dráze, kdy poté, co jsme většinu roku vedli šampionát, to už neměl být náš rok. Zjistili jsme, že sklouzáváme dozadu, dokud Franco Morbidelli nezískal své první pódium v Brně a Fabio se vrátil s vítězstvím v Barceloně. Následovali smíšené pocity s Fabiem, který bojoval, zatímco Franky se stal konzistentnějším, bral pódia a vyhrával. Ačkoli to byla problémová sezona, tak měla spousta pozitiv. Franco, který skončil na druhém místě v Mistrovství světa, zcela překonal naše očekávání. Bylo to něco, co jsme nečekali. Měli jsme několik nepředvídatelných výsledků, ale na papíře jsme vypadali silně, a i když jsme byli trochu zklamaní, náš dvouletý tým získal šest vítězství, šest pole position a osm pódií, což je něco, na co jsme velmi hrdí.“