KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Razali: Snížili jsme platy o 50%

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Razali: Snížili jsme platy o 50%
21.05.2020
 

Manažer týmu Petronas Yamaha potvrdil, že členům jeho týmu byly s ohledem na současnou situaci dočasně redukovány platy.


V současné době, kdy ani neodstartovala letošní sezona královské kubatury MotoGP a týmy společně s Dornou doufají, že se sezonu podaří restartovat 19. července na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera, má řada týmů především finanční potíže.

O této situaci promluvil i manažer jednoho z předních týmů v Paddocku, pan Razlan Razali, který řídí tým Petronasu. Dle jeho slov bylo nutné veškerému personálu snížit mzdy o 50% a zároveň dodává, že pokud se nepodaří sezonu restartovat v červenci, bude situace ještě horší.

„Nebylo snadné, udělat takové rozhodnutí, ale s ohledem na to, že náš tým působí ve všech kubaturách, jedná se o velký počet lidí. Rozhodli jsme se přejít na minimální provoz a zavést úsporná opatření, kdy jsme snížili platy až o 50%. Musíme počítat s tím, že je zde stále možnost toho, že se letos vůbec žádné závody nepojedou. Zatím se snažíme udržet celý tým pohromadě, ale pokud bychom se v červenci dozvěděli, že závodit budeme až příští rok, již to nebude reálné a s některými lidmi se budeme muset rozloučit. Je to tvrdé, ale musíme dělat vše pro to, abychom tuto situaci přežili,“ řekl Razlan Razali.


Další články sekce MotoGP