KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Razaliho piloti v Portimau cíl neviděli

Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team
Razaliho piloti v Portimau cíl neviděli
28.03.2023
 

Smolný konec prvního víkendu pro tým CryptoDATA RNF MotoGP.


Miguel Oliveira a Raul Fernandez odstartovali do prvního nedělního závodu sezony 2023 na Autodromo Internacional do Algarve pod slunečnou oblohou dobře připraveni a s velkou motivací a očekávali slibný výsledek prvního kola. Konečný výsledek se však ukázal jako náročnější, protože oba jezdci závod nedokončili.
Domácí hrdina Oliveira, předvedl po působivém sobotním sprintovém závodě vynikající tempo a sebevědomí. Při startu ze čtvrté pozice na startovním roštu se všechny oči upíraly na portugalského jezdce, který se v prvním kole za bouřlivého potlesku tribun ujal vedení. Přestože ho úřadující mistr světa Francesco Bagnaia ve druhém kole předjel a nechal ho na druhém místě, Oliveira s ním dokázal držet krok neuvěřitelnou rychlostí a jistě hodlal bojovat o stupně vítězů. Bohužel do něj ve třetím kole narazil Marc Marquez, který ho poslal k zemi. Při těžkém pádu si poranil kyčel na pravé straně. Osmadvacetiletý jezdec byl okamžitě převezen do lékařského centra, kde rentgen naštěstí neodhalil žádné zlomeniny. Oliveira se během tohoto týdne podrobí dalším vyšetřením a ošetřením, aby se mohl za důstojných podmínek zúčastnit druhého kola MotoGP, které se koná již tento týden v argentinském Termas de Rio Hondo.
Mezitím Fernandez, který neměl ideální kvalifikaci a musel startovat z P19 na startovním roštu, prokázal během celého závodu houževnatost, aby dohnal ztrátu. Po prvním kole se posunul na P17 a do třetího kola z 25 se mladý Španěl vyšplhal již na 12. místo, kde pokračoval v boji o co nejvíce bodů. Bohužel v posledním kole havaroval a v důsledku toho odjel z Portimaa bez mistrovských bodů.

Miguel Oliveira
„Dnes to byla škoda, samozřejmě jsem nečekal, že moje domácí Grand Prix skončí za pouhá dvě kola. Přesto můžeme být hrdí na pokrok, který jsme během tohoto týdne udělali. V pátek jsme měli těžký den a pak zvládnout kvalifikaci tak, jak jsme ji zvládli včera, a v posledním kole sprintového závodu mít téměř na dosah stupně vítězů, bylo úžasné. Dnes jsme měli dobrý start, vedení a pak jet na druhém místě, myslím, že jsme měli jasnou příležitost získat pódium. Pořád mám ještě hodně pohmožděnou pravou stranu kyčle po havárii, doufám, že udělám vše pro to, abych byl příští víkend v Argentině plně fit.“

Raul Fernandez
„Po havárii jsem v pořádku. Především se chci omluvit svému týmu, protože jsme měli docela těžký závodní víkend. Celkově jsem se v obou závodech cítil docela dobře a hodně jsem bojoval ve sprintovém závodě i v hlavním závodě s Fabiem Quartararem, což byla docela dobrá reference. Dnes jsem se cítil opravdu dobře. Měl jsem dobrý start a dobré oživení směrem dopředu. Znovu jsem přijel za Fabia a zmenšoval jsem náskok na skupinu s Maverickem Viñalesem. Myslím, že jsem mohl závod dokončit blízko nich. Ale od 16. kola jsem začal mít problémy s pravou rukou, nemohl jsem najít dobrý pocit a nakonec jsem havaroval. Je to velmi zvláštní a zažil jsem to už v Moto2, takže to chci nechat znovu zkontrolovat u lékaře.“
 


Další články sekce MotoGP