KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea do MotoGP s Ducati? Absolutní nesmysl

Foto: Petr Štola
Rea do MotoGP s Ducati? Absolutní nesmysl
10.03.2020
 

Minulý týden proběhla na italských webech informace, že by Jonathan Rea měl v roce 2021 přestoupit do továrního týmu Ducati v MotoGP.


Minulý týden se na italských webech objevila informace, podle které by Jonathan Rea mohl na konci letošní sezony, kdy mu končí smlouva u továrny Kawasaki, přestoupit do MotoGP, kde by měl začít hájit zájmy továrny Ducati v tovární formaci. Tuto zprávu však záhy označil Paolo Ciabatti, sportovní ředitel Ducati, za absolutní nesmysl.

„Ta zpráva je absolutní nesmysl. Již jsem to tomu novináři řekl,“ odpovídá na stránkách speedweek.com na přímý dotaz sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti. Na dané téma se vyjádřil i Chuck Aksland, manažer Jonathana Reye. „Jonathanova priorita je zůstat v WorldSBK. Určitě by měl zájem přestoupit do MotoGP, ale to by v jeho věku musela přijít velmi dobrá nabídka, aby ho odlákala ze superbiků.“

„Nikdo si nemůže určit svou budoucnost. MotoGP je vrchol motocyklových závodů, ale nejde to tak, že bych si řekl, chci jezdit za Repsol Honda nebo Monster Yamaha MotoGP,“ říká samotný Jonathan Rea. „Za svou kariéru jsem měl několikrát jednání s týmy MotoGP. Někdy jsem dokonce dostal na stůl předběžnou nabídku, nikdy jsem ale neměl smlouvu tak daleko dojednanou, že by byla připravená k podpisu, a to ani od soukromého týmu. S Kawasaki mám skvělý tým, který mi dává příležitost vyhrávat. Když přijde něco lepšího, přirozeně o tom přemýšlím, ale nyní bych nemohl být na lepším místě. Jsem na vrcholu své kariéry a nikdy jsem v ní nebyl připraven na MotoGP,“ dodává třiatřicetiletý Jonathan Rea, který si je vědom, že jeho věk znamená, že v době dvacetiletých jezdců v královské kategorii on zřejmě nikdy do MotoGP nepřestoupí.
 


Další články sekce MotoGP