KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Repsol a Honda společně až do roku 2024

Foto: Honda
Repsol a Honda společně až do roku 2024
26.10.2022
 

Práce týmů Repsol a továrny Honda v MotoGP v příštích dvou letech umožní týmu vést udržitelnou transformaci závodění.


Společnosti Repsol a Honda Racing Corporation (HRC) poprvé spojily své síly v roce 1995 v historickém spojenectví ve světě sportu, které kombinuje vášeň, technologie a neustálé hledání inovací. Za těchto 28 let se tým Repsol Honda stal etalonem ve světě motorsportu, zejména v mistrovství světa MotoGP. Příběh plný úspěchů byl také příběhem inovací, talentu a týmové práce, která reagovala na neustálé výzvy, aby se sezónu za sezónou udržela na vrcholu.
Několik posledních sezón bylo pro tým Repsol Honda náročnějších, i když posloužily jako základ pro pokrok v přípravě na budoucnost. V tomto náročném kontextu obnovují týmy Repsol a HRC svou spolupráci na další dvě sezony, a to až do 31. prosince 2024, kdy oslaví 30. výročí svého spojenectví. Cíl od roku 2023 je jasný: být v MotoGP opět nejlepší.
Hlavní výzvou pro tým Repsol Honda bude reagovat na závazek společnosti Dorna, Mezinárodní motocyklové federace (FIM) a IRTA, že se šampionát stane udržitelnějším sportem, který sníží uhlíkovou stopu, a to prostřednictvím zavedení obnovitelných paliv v MotoGP. Konkrétně v roce 2024 bude muset být 40% paliva nefosilního původu a v roce 2027 100%.

Koji Watanabe
Vedoucí oddělení dohledu nad firemní komunikací, Honda Motor Co., Ltd. a prezident Honda Racing Corporation

„Je nám velkou ctí, že můžeme opět pokračovat ve spolupráci se společností Repsol a prodloužit tak dlouhé a plodné partnerství. Nespolupracujeme pouze jako sponzor a výrobce, jsme skutečný tým s hlubokou úrovní technické spolupráce. S nadcházejícími změnami palivových předpisů je klíčové mít takového partnera, jako je Repsol. Opět budeme pracovat společně s nimi, abychom dosáhli co nejlepšího výkonu a výsledků. Společně jsme oslavili dobré dny a společně jsme pracovali na překonání těch špatných. I nadále se intenzivně soustředíme na návrat na vrchol mistrovství světa a na to, abychom i nadále byli referencí v oblasti techniky a závodů.“

Marcos Fraga
ředitel komunikace a firemního marketingu společnosti Repsol

„Společnost Repsol je hrdá na prodloužení naší úspěšné historie s továrnou Honda. Tato spolupráce byla, je a bude ve světě motocyklových závodů historií a příkladem neustálých inovací, týmové práce a zlepšování. Za 28 let našeho partnerství jsme společně čelili mnoha výzvám, ale nyní máme ještě ambicióznější cíl: vrátit se na vrchol udržitelnějším způsobem. Společnost Repsol již léta pracuje na dekarbonizaci a vývoji obnovitelných paliv jako účinné a udržitelné alternativy pro mobilitu. Možnost využít vrcholnou soutěž jako testovací pole pro naše produkty za těchto okolností je ještě zajímavější výzvou.“
 

Video

Repsol Honda Team
Repsol y Honda renuevan su colaboración hasta 2024, sellando 30 años de alianza históricaDalší články sekce MotoGP