KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Repsol Honda Team před GP Ameriky

Foto: Honda
Repsol Honda Team před GP Ameriky
13.04.2023
 

Joana Mira v týmu Repsol Honda doplní Stefan Bradl, který se zúčastní závodu mistrovství světa MotoGP Red Bull Grand Prix of the Americas.


Tým Repsol Honda s Joanem Mirem a Stefanem Bradlem míří na okruh Circuit of the Americas s cílem vykoupit se a zachytit minulou formu. Okruh dlouhý 5,51 km byl dříve šťastným lovištěm pro motocykl Honda RC213V, který Marc Marquez dovedl k vítězství v sedmi případech, neporažen v letech 2013 až 2018.
Joan Mir strávil týden mezi závody zotavováním se z následků těžkého pádu v prvním kole sprintového závodu v Argentině. Jezdec s číslem 36 je odhodlán připravit bezproblémový víkend a pokračovat v adaptaci na Hondu RC213V, přičemž klíčem k dalšímu zlepšení jsou závodní kilometry. V roce 2022 Mir dosáhl svého nejlepšího umístění právě zde, když v GP Ameriky obsadil čtvrté místo.
Marc Marquez se nadále soustředí na zotavení své zraněné pravé ruky a v důsledku toho vynechá GP Ameriky. Místo něj pojede testovací jezdec HRC Stefan Bradl. Němec v Austinu naposledy závodil v roce 2016 a jeho vystoupení v letech 2013 a 2014 v sedle stroje LCR Honda přinesla dvě umístění v první pětce. V roce 2014 startoval z první řady za Marcem Marquezem a Danim Pedrosou, když RC213V okupoval první trojici.

Joan Mir
„Jsem připraven vrátit se na závod v Americe. Tento týden jsem mohl strávit doma, abych se plně zotavil po sobotním pádu a vrátil se k tréninku. Loni jsem v Austinu zajel slušný závod a Honda tam má také velmi dobrou bilanci, takže cílem je mít konzistentní víkend a vyhnout se problémům. Pokud se nám podaří mít za sebou kompletní závodní víkend, myslím, že se budeme moci hodně naučit a udělat další krok, protože ve dvou závodech se toho o Hondě naučíte nejvíc.“

Stefan Bradl
„Především chci Marcovi popřát vše nejlepší v jeho uzdravení, protože Honda ho potřebujeme zpět na trati. Do Austinu přijíždím po několika dnech testování v Jerezu, kde jsme si mohli vyzkoušet pár věcí s motorkou. Bude zajímavé jet znovu na okruhu COTA, naposledy jsem tam závodil v roce 2016 a dám si tak šanci vyzkoušet model 2023 RC213V na úplně jiném typu trati v porovnání s tím, co jsem letos zatím jezdil. Uděláme si produktivní víkend a uvidíme, co bude možné.“
 


Další články sekce MotoGP