KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Repsol Hondy nedojely do cíle

Foto: Honda
Repsol Hondy nedojely do cíle
29.10.2018
 

Ani jeden z jezdců týmu Repsol Honda cíl závodu v Austrálii neviděl.


Smolný závod Grand Prix prožili jezdci Repsol Honda Teamu na australském okruhu Phillip Island. Jako první boj o pódium opustil Marc Marquez, který doplatil na kontakt s Johannem Zarcem, při kterém se mu poškodilo a uvolnilo sedlo jeho Hondy. O několik kol později ze závodu vypadl i Dani Pedrosa, který skončil poté, co ztratil kontrolu nad předním kolem a havaroval.

Marc Marquez
Zpočátku jsem přesně nepochopil, co se stalo, ale byl jsem naštvaný, protože jsem cítil kontakt zezadu. Nemohl jsem pokračovat v závodě, protože mé sedadlo bylo rozbité a pohybovalo se. Bylo nemožné jezdit. Když jsem přijel do garáže a viděl video, pochopil jsem. Byla to jen závodní událost, protože v tomto místě trati jsme jezdili opravdu rychle, přes 300 km/h. Byl jsem za Jackem Millerem, když jsem brzdil ještě o něco později než obvykle, a pak jsem cítil náraz. Zarco za námi dvěma jel ve slipstreamu. Možná si myslíte, že to mohl vzít v úvahu, ale pro mne je to jen závodní incident a já jsem s ním o tom už mluvil. Mohu říct, že dnes jsem spokojen a nejdůležitější pro mne je to, že já a Johann jsme v pořádku. Dnes jsem byl opravdu soustředěný a závod probíhal podle očekávání. Vedl jsem několik kol, a poté jsem se rozhodl zůstat ve skupině a trochu počkat. Měl jsem tempo a cítil jsem, že dokáži bojovat o vítězství. Je škoda, že máme Phillip Island za nulu, ale pokud bych příští rok mohl znovu vyhrát titul v Japonsku a zde nedokončit závod, tak to podepíšu Nyní se zaměříme na další závod.“

Dani Pedrosa
„Byl to obtížný víkend. Nikdy jsme za tyto tři dny neměli dobrý pocit a bohužel jsem v závodě havaroval. Nebyl jsem v dobré pozici, a poté jsem ztratil předek při brzdění po rovince. Byl to docela velký pád, protože to bylo rychlé místo. Každopádně musíme jít dál a doufat, že v neděli budeme mít lepší závod.


Další články sekce MotoGP