KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Restart sezony již 19. července v Jerezu?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Restart sezony již 19. července v Jerezu?
03.05.2020
 

Dle nejnovějších informací již Dorna připravuje plán, kdy by bylo možné restartovat sezonu již 19. července ve španělském Jerezu.


Jak již informoval generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, jeho tým aktuálně hledá možnosti, jak by bylo možné restartovat sezonu 2020 šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů již v průběhu července.

Dle nejnovějších informací je již v jednání termín 19. července, kdy by mohla sezona odstartovat na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera. Poté by se mohly v srpnu odehrát další dvě Grand Prix, ty by proběhly v Brně a na rakouském Red Bull Ringu.

Dorna počítá s tím, že všechny tyto Grand Prix by se jely za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků a s velmi omezeným počtem personálu, vše by bylo uzpůsobeno pouze dvěma základním potřebám – odjet závody a ty zprostředkovat televizním stanicím. 

V souvislosti s tímto opatřením by byl celkový počet personálu včetně jezdců v Paddocku omezen na 1100 až 1300 osob, které by byly vždy pravidelně testovány a v případě pozitivního testu okamžitě přesunuty do karantény. 

S ohledem na skutečnost, že by se jelo bez diváků a tím pádem by dané okruhy přišly o hlavní zdroj příjmů, počítá Dorna s jiným modelem, kdy by po těchto tratích nepožadovala žádný zalistovací poplatek.


Další články sekce MotoGP