KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rins – Kawauchimu a Hondě věřím

Foto: LCR Honda, zdroj: www.speedweek.com
Rins – Kawauchimu a Hondě věřím
24.02.2023
 

Nováček v týmu LCR Honda Alex Rins na stránkách speedweek.com hovoří o svých nadějích, které vkládá do bývalého technického manažera Suzuki Kena Kawauchiho.


Španělský závodník Alex Rins se skvěle rozloučil se Suzuki, když na tomto stroji vyhrál dva z posledních tří závodů sezony MotoGP 2022. Po konci účasti této japonské továrny v královské kategorii našel angažmá u Hondy, se kterou pojede v týmu LCR Honda. V lednu bývalý technický manažer Suzuki Ken Kawauchi náhle přešel k Honda HRC a Rins na stránkách speedweek.com přiznal, že věří, že mu uznávaný technik pomůže s jeho adaptací na zcela jiný motocykl, se kterým Španěl skončil při testu v Sepangu na 19. místě celkového pořadí, když na nejrychlejšího Moriniho ztratil jednu sekundu.

Alex Rins
„Je těžké říct, jestli odvádějí dobrou práci, nebo ne [poznámka redakce – Kawauchi a Honda]. Uvidíme po skončení sezony. Ale Kawauchi-Sanovi a Hondě věřím. Kawauchimu a také Kokubu-Sanovi jsem pravidelně sděloval své dojmy. Očekávám, že Kawauchi může Hondě přinést dobré podněty. Má spoustu zkušeností, u Suzuki pracoval mnoho let, byl tam od roku 2015 až do konce. Pokud teď může přinést všechny své znalosti do Hondy, bylo by to perfektní. Zná mě velmi dobře a zná také můj jezdecký styl. Honda je ve srovnání se Suzuki úplně jiná. Honda chce motorku určitě vylepšit. Loňský rok byl pro ně velmi kritický.“


Další články sekce MotoGP