KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rins dovezl Hondu na desátém místě

Foto: LCR MotoGP Team
Rins dovezl Hondu na desátém místě
28.03.2023
 

Alex Rins zahájil svou kariéru s motocyklem Honda desátým místem v GP Portugalska, Takaaki Nakagami dojel dvě pozice za ním.


Jezdec týmu LCR Honda CASTROL Alex Rins dojel ve svém prvním závodě s novým týmem a motocyklem na 10. místě a získal tak solidní informace pro právě zahájený šampionát. Premiérový závod roku 2023 znamenal pro tým světlo, protože Španěl provedl skvělý start: obsadil 15. místo na startovním roštu a provedl několik předjetí, až se umístil v Top 10. V cíli se mu podařilo vybojovat první místo. Po celou dobu závodu byl konstantní, což mu umožnilo určit, které oblasti je třeba zlepšit, a myslet tak na další kola šampionátu.
Také druhý jezdec Cecchinellova týmu dokázal v nedělním závodě bodovat. Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami skončil po náročném závodě na okruhu Portimao ve Grand Prix Portugalska na 12. místě. Nakagami a tým udělali krok vpřed a potvrdili své předchozí dobré pocity z jízdy na motocyklu. I když je co zlepšovat, došlo k pokroku a zahájit sezónu ziskem solidních bodů znamená další motivaci k dalšímu úsilí.

Alex Rins
„Byl to můj první závodní víkend s Hondou a potvrdili jsme si, které oblasti můžeme zlepšit. Jako jezdec a tým chcete být vždy vpředu, ale klíčovým prvkem po dnešku je, že jsme během závodu měli několik pozitiv. V Argentině chci vyzkoušet nové díly, protože v nich je potenciál. Tvrdě pracujeme na dosažení našich cílů. Děkuji týmu za jeho práci.“

Takaaki Nakagami
„Po tomto závodě jsem docela pozitivní. Bylo to docela těžké, protože soupeři nám to neusnadňovali a my jsme museli situaci zvládnout, ale celkově jsme získali důležité body a víme, jakou cestou se vydat, abychom se dostali k soupeřům. Uvidíme, co dokážeme v Argentině. Už se nemůžu dočkat, až tam budu.“
 


Další články sekce MotoGP